25 lat niewinności

Grzegorz Głuszak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka 25 lat niewinności
Książka 25 lat niewinności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Historia, która wstrząsnęła całą Polską Pierwsza szczera i wzruszająca rozmowa z Tomaszem Komendą. O tym, jak silnym trzeba być, by wytrzymać wyroki mediów, piekło polskiego więzienia, walkę o wolność i dobre imię. Poznaj kulisy procesu Tomasza Komendy, w wyniku którego odebrano mu osiemnaście lat życia. Pierwszy raz ujawniamy skandaliczne dokumenty, absurdalne zeznania świadków, nieporadne akty oskarżenia, których ofiarą padł niewinny chłopak z Wrocławia. To historia człowieka, który nie poddał się w walce z bezdusznym aparatem państwa. Stawił czoła systemowi, wobec którego przeciętny obywatel pozostaje bez szans. Ujawniamy tajemnice, które miały nie ujrzeć światła dziennego. Dowiedz się, kto i jak rozbił prokuratorsko-sądowy układ. Przekonaj się, kto dotarł do prawdy o tragedii niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo człowieka. „Ta k siążka pozwala spojrzeć na sprawę z innej perspektywy, niż dotąd mieliśmy okazję. Jest nie tylko zapisem cierpienia niewinnego człowieka, ale i najlepszym dowodem w sprawie Tomasza Komendy. Pokazuje, jak kruche jest prawo w obliczu ludzkich zaniedbań”. – Prof. Zbigniew Ćwiąkalski Grzegorz Głuszak – z dziennikarstwem związany od 20 lat. Siedmiokrotnie nominowany do nagrody Grand Press, wyróżniony na festiwalu Camera Obscura. Ulubiona tematyka – przestępczość zorganizowana i meandry polskiego wymiaru sprawiedliwości. Autor reportażu o Tomaszu Komendzie oraz pierwszy dziennikarz, który uwierzył, że w więzieniu siedzi niewinny człowiek.
Data wydania: 2018-09-19
ISBN: 978-83-240-4871-7, 9788324048717
Wydawnictwo: Znak
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

'' 25 lat niewinności ''

'' 25 LAT NIEWINNOŚCI '' Tomasz Komenda … Odsiadywał wyrok za zabójstwo w którym nie brał udziału , nie było go tam ani żadnej części jego osoby . Jego historia opowiada jak szybko potrafimy oceniać i skreślać drugiego człowieka nie próbując dać mu szansy na powiedzenie ani jednego słowa … Tomasz Komenda cała swoja młodość i najlepsze chwile swojego życia spędził w więzieniu tracąc nadzieje na sprawiedliwość podczas gdy ludzie którzy spowodowali że był tam gdzie nie powinienem ( a oni dobrze o ty wiedzieli ) , korzystali z życia , zakładali rodziny i uczyli się nowo przychodzących t... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Sargento_Garcia
2019-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2019-01-13)
Chyba nie ma w Polsce człowieka który nie zna historii Tomasza Komedy: młodego człowieka skazanego na 25 lat za przestępstwo którego nie popełnił. Mnie ona bardzo interesowała, więc postanowiłem przeczytać tę książkę, w której opisano całą historię zabójstwa i brutalnego gwałtu w Miłoszycach, przebiegu poszczególnych przesłuchań i samej rozprawy. Podczas lektury nie wierzyłem w to czytałem: wydawało mi się, że opis dotyczy spraw z lat 50-tych i 60-tych gdy wymiar sprawiedliwości skazywał „kogo trzeba” a nie zawsze tego kto zawinił. Jest to książka ciężka w odbiorze, którą bardzo trudno ocenić ale która pozostawi w pamięci trwały ślad.
{} | link |
@Kasia_Galczynska
2019-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
NI
@Nievi19
2019-05-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2019-02-12)

Co czytać po książce “25 lat niewinności”- Grzegorz Głuszak

Książka Tkanki
Tkanki Dominika van Eijkelenborg
{}6.8/10
Wciągający thriller, który pokazuje, że serce nigdy nie zapo...
Książka Życie za życie
Życie za życie
{}6/10
Kiedy młoda dziewczyna, Maja Bogacka, rozczarowana swoim życ...
Książka Dotyk Julii. Trylogia
Dotyk Julii. Trylogia Tahereh Mafi
{}8/10
Julia jest przeklęta. A może obdarowana? Na pewno jest kimś ...
Książka W objęciach gwiazd
W objęciach gwiazd Oliwia Tybulewicz
{}5.5/10
Z powodu przeludnienia Ziemi, planeta Gemina jest drugą szan...
Książka Horyzont zła
Horyzont zła Haylen Beck
{}7/10
Samotna matka ucieka ze swymi dziećmi z Nowego Jorku do Kali...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się