50 teorii genetyki, które powinieneś znać

Mark Henderson
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
50 teorii genetyki, które powinieneś znać
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy nasza osobowość jest odziedziczona czy stworzona? Jakie tajemnice ujawnia DNA? Jak ważne było stworzenie owcy Dolly? Czy niebawem będziemy mogli projektować sobie dzieci? W 50 esejach autor w intrygujący sposób przedstawia główne pojęcia genetyki - jednej z najnowszych dziedzin nauki. Rozpoczynając teorią ewolucji Darwina i zamykając najnowszymi osiągnięciami nauki, pokazuje, w jaki sposób znajomość informacji genetycznej zmieniła sposób rozumienia życia na Ziemi. Ujawnia sekrety chromosomów, DNA i genomu człowieka. Wyjaśnia, jak genetyka może wspomóc walkę z rakiem, HIV, malarią i superbakteriami. Zgłębia główne problemy etyczne wokół kontrowersyjnych badań nad komórkami macierzystymi, klonowaniem i możliwością stworzenia sztucznego życia. Prezentuje najnowsze spojrzenie na śmieciowy (??) DNA, evo-devo i epigenetykę. 50 teorii genetyki to zarówno aktualny przegląd tej przełomowej dziedziny wiedzy, jak i spojrzenie na procesy, które czynią nas niepowtarzalnymi. Polecamy również: 50 teorii fizyki, które powinieneś znać 50 teorii filozofii, które powinieneś znać 50 teorii matematyki, które powinieneś znać
Data wydania: 2010-02-26
ISBN: 978-83-01-16101-9, 9788301161019
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: 50 Teorii w Pigułce
Stron: 262

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka 50 teorii genetyki, które powinieneś znać aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@frodo
2010-09-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Na ścieżkach nauki

Cytaty z książki

O nie! Książka 50 teorii genetyki, które powinieneś znać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl