Opinia na temat książki Cuda Cichej Nocy

@ela_r22 @ela_r22 · 2021-11-24 05:40:23
Przeczytane 2021 Literatura obyczajowa Romans
Wigilia, czy to dawniej, czy to dziś, jest dniem pełnym niezwykłych zdarzeń, obrzędów i zwyczajów, dzięki którym jest to najbardziej magiczny dzień w całym roku.

Jagoda i Michał, za sprawą nieprzewidzianego zrządzenia losu, dziwnego zbiegu okoliczności, z nieprawdopodobną synchronizacją czasu, wpadają na siebie podczas zakupów przedświątecznych. Przypadek czy może przeznaczenie?

Agnieszka Stec-Kotasińska zaserwowała nam emocjonująca opowieść o nietuzinkowych perypetiach dwójki bohaterów, ale także ich rodzin i przyjaciół. Pokazała, że życie jest pełne niespodzianek, na które nie mamy wpływu. Koleje losu, które ciągle nas zaskakują, zarówno tymi dobrymi, jak i tymi złymi zdarzeniami. Bo są chwile, gdy trzeba zapomnieć o zasadach, odpuścić, poddać się temu, co życie niesie. Czasami instynktowne, spontaniczne wybory są dużo lepsze od tych skrupulatnie zaplanowanych.
Motywem przewodnim tej pięknej opowieści jest miłość i przebaczenie, bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy. Życie bez takich wartości jak nadzieja, wiara i przyjaźń, staje się tylko pustą egzystencją. Autorka pokazuje nam, jak ważna jest rodzina. Pomyśl o radości przebywania z nimi, bo nie spostrzeżesz się, jak życie upłynie, a ty stracisz wszystko, co najpiękniejsze.

„Cuda Cichej Nocy” bardzo życiowa wielowątkowa opowieść, która nas w chłodne dni ogrzeje swym ciepłem, a niedowiarkom udowodni, że cuda się zdarzają. Polecam.
Ocena:
Data przeczytania: 2021-11-24
Cuda Cichej Nocy
Cuda Cichej Nocy
Agnieszka Stec-Kotasińska
8.2/10
Jest taki szczególny czas, pełen cudów, kiedy wokół pachnie igliwiem, a ludziom spełniają się marzenia. Przedświąteczny okres to nie jest dobry moment, żeby zostać porzuconą przez ukochanego, zwłasz...
Komentarze

Pozostałe opinie

Jagodę przed samymi świętami porzuca narzeczony. Mikołaj wciąż mierzy się z bólem po stracie ukochanej. Czy świąteczny cud czeka na nich gdzieś za rogiem? Nie, to nie jest typowy romans, chociaż ...

Kiedy kupowałam tę książkę, nie spodziewałam się, że wywoła ona we mnie tyle emocji. To chyba najpiękniejsza powieść świąteczna, jaką przeczytałam w tym roku, chociaż ja jak to ja początkowo trochę g...

"Jest taki szczególny czas, pełen cudów, kiedy wokół pachnie igliwiem, a ludziom spełniają się marzenia". Piękne zdanie i chociaż dla wielu z nas puste, to jednak coś w tym jest, że chcemy w nie wie...

Święta w tym roku będą niesamowite, bo rozpoczęłam ten szalony okres z najlepszą powieścią, jaką tylko można sobie wymarzyć. Poważnie, rzućcie wszystko i czytajcie, bo "Cuda Cichej Nocy" są 10/10!

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl