A dzieci skaczą...

Jadwiga Chojnacka
2 /10
Ocena 2 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
A dzieci skaczą...
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
2 /10
Ocena 2 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Autorka podjęła temat chorób i niepokojów współczesnych dzieci w kontekście kryzysów i niepokojów ich rodziców i wychowawców, także w związku z powszechnym nadmiarem i niedomiarem, z rosnącymi pragnieniami i niespełnieniami.


W trakcie czytanie „A dzieci skaczą”, poznajemy owoc studiów interdyscyplinarnych i opinie profesjonalistów, ale też kosztujemy osobistych wyznań.


 Z wykształcenia humanistka, ze ścisłym i syntetycznym umysłem, autorka analizuje zaobserwowane w pracy psychologa zachowania przedszkolaków i nieletnich narkomanów, słucha bez komentarza nauczycielek i psychologów, komentuje trendy w terapii i zauważa kompleksy naukowe współczesnej psychologii.


Nie jest to stereotypowa lektura poradnikowa ani sensacyjna bajka. Autorka dzieli się wiedzą o procesach biologicznych i teoriach psychologicznych, nie wstydzi się wyrażać oburzenia, pisać wierszy i mówić o pragnieniu miłości. Naprawdę zależy jej na dzisiejszych dzieciach.
ISBN: 978-83-8119-532-4, 9788381195324
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 181
dodana przez: Karola123

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

A dzieci skaczą...

7.10.2020

Książka porusza trudny temat, jakim jest choroba u dzieci. Mowa tu o ADHD, nadpobudliwości, zespole Aspergera, autyzmie. Na pewno książka będzie ciekawa dla osób, które maja styczność z tymi chorobami, bądź same z siebie chcą poznać zdanie psychologa na ten temat. Na początku książka była bardzo ciekawa, jednak im dalej czytałam tym bardziej z... Recenzja książki A dzieci skaczą...

Moja opinia o książce

Opinie

@mrsbookbook
2020-10-07
2 /10
Przeczytane ebooki Do recenzji

Książka porusza trudny temat, jakim jest choroba u dzieci. Mowa tu o ADHD, nadpobudliwości, zespole Aspergera, autyzmie. Na pewno książka będzie ciekawa dla osób, które maja styczność z tymi chorobami, bądź same z siebie chcą poznać zdanie psychologa na ten temat.

Jedyne, co podobało mi się w tej książce to wypowiedzi innych psycholożek. Pokazuje to jak wiek i doświadczenie wpływa na rozumowanie niektórych przypadków. Wypowiedzi młodych psycholożek a tych starszych z długoletnim doświadczeniem znacznie się różniły.

Czy polecam te książkę? No niestety nie. Mimo, że ma wysokie oceny to dla mnie ta książka nie przypadła do gustu.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka A dzieci skaczą.... czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl