A gdybyś musiał zabić?

Karolina Osińska-Marcińczyk
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
A gdybyś musiał zabić?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Poseł Jan Michalik skrzętnie zaplanował swoją śmierć, której ofiarą padł nie tylko on. Piotr Łuczak chciał tylko bronić swojej rodziny, a został mordercą wbrew swojej woli. Jak poradzi sobie z tym brzemieniem? Czy każdy morderca musi ponieść karę? A jeśli tak, to dlaczego tak dotkliwą?
Data wydania: 2023-11-24
ISBN: 978-83-8351-852-7, 9788383518527
Wydawnictwo: Ridero
Stron: 193
dodana przez: whitedove8

Autor

Karolina Osińska-Marcińczyk Z zawodu i wykształcenia dziennikarkalokalna, ale też blogerka parentingowa. Całe dnie spędza przy komputerze, jednak lubi wyjść w teren i pozachwycać się światem. Fanka thrillerów medycznych. Pisze całe życie.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

A gdybyś musiał?

19.04.2024

Monika i Piotr Łuczak to młode małżeństwo, które cieszy się malutkim synem Wojtusiem. Krytycznego dnia cała rodzina zostaje uprowadzona spod centrum handlowego, a kilka godzin później dochodzi do tragedii, która zapoczątkuje całą masę zdarzeń, które z każdą chwilą coraz bardziej wymykają się spod kontroli, a ofiarą okazuje się znany poseł na sejm.... Recenzja książki A gdybyś musiał zabić?

Zmuszony do zabójstwa

28.02.2024

Monika i Piotr to młode małżeństwo, które niedawno zostało rodzicami. Gdy pewnego dnia wybierają się na zakupy do centrum handlowego, nie spodziewają się, że ten wypad skończy się dla nich koszmarem... Zostają uprowadzeni, a mężczyzna zabija porywacza, by chronić swoją rodzinę. Jak para poradzi sobie z tym, co ich spotkało? Czy będą potrafili dale... Recenzja książki A gdybyś musiał zabić?

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ewelina.czyta
2024-04-19
9 /10
Przeczytane

Monika i Piotr Łuczak to młode małżeństwo, które cieszy się malutkim synem Wojtusiem. Krytycznego dnia cała rodzina zostaje uprowadzona spod centrum handlowego, a kilka godzin później dochodzi do tragedii, która zapoczątkuje całą masę zdarzeń, które z każdą chwilą coraz bardziej wymykają się spod kontroli, a ofiarą okazuje się znany poseł na sejm... Rodzina musi nauczyć się żyć z ciążącym im brzemieniem, jednak obok sprawy zaczyna kręcić się lokalna dziennikarka, a do głosu zaczyna dochodzić sumienie i... duch.
Kto lub co było zapalnikiem do zbrodni, która mogła się nigdy nie zdarzyć? Czy na pewno był to przypadek, czy spektakularnie wyreżyserowane widowisko? Do czego zaprowadzą wyrzuty sumienia i niemożność wyrzucenia ich na zewnątrz? Jakie konsekwencje poniesie zabójca i czy zawsze ofiara jest ofiarą?
Tego już Wam nie napiszę, ale gwarantuję, że jeśli sięgnięcie po tę książkę, wasze spojrzenie na różne tematy może ulec zupełnej zmianie, a na pytanie zadane w tytule, już nie mielibyście jednoznacznej odpowiedzi...
Karolina Osińska- Marcińczyk stworzyła niezwykłą opowieść, która wymyka się większości schematów. Konstrukcja fabuły to po prostu majstersztyk gwarantujący emocjonalny rollercoaster. Z każdą kolejną stroną adrenalina rośnie, a gdy dochodzimy do kulminacyjnego momentu i wydawałoby się, że znamy odpowiedzi na wszystkie pytania, okazuje się, że jest to tylko preludium do jeszcze innego dramatu.

Ci z Was którzy tutaj do mnie zaglądają wiedzą, ...

× 6 | link |
@Gosia
2024-03-20

„A gdybyś musiał zabić?” to debiutancka powieść Karoliny Osińskiej – Marcińczyk, która jest napisana w klimacie kryminalnym, niemniej jednak odbiega ona zupełnie, od tego, do czego przyzwyczaili nas autorzy w tym gatunku!
Głównym bohaterem powieści jest Piotr, który wraz ze swoją żoną Moniką i synkiem, wiedzie szczęśliwe życie. Wszystko zmienia się w dniu, gdy postanowili wybrać się do galerii handlowej. To właśnie wtedy rodzina zostaje porwana przez mężczyznę, w którym Piotr rozpoznaje znanego polityka Jana Michalika. Piotr zostaje postawiony pod ścianą. W tym momencie, aby ratować swoją rodzinę strzela do porywacza. Rodzina nie miała pojęcia, że mężczyzna wszystko dokładnie zaplanował, a swoim mordercom zostawił kartkę, na której widniał napis „dla moich morderców”.
Jak żyć ze świadomością, że człowiek zginął z naszej ręki. Czy da się pogodzić i zapomnieć o takiej traumie, czy już na zawsze ona pozostanie w naszej głowie i nic nie będzie już takie samo! Brutalnie o tym przekonuje się Piotr, który totalnie nie radzi sobie z dokonanym morderstwem, co w znacznym stopniu odbija się na rodzinie, ich relacjach i codzienności. Poczucie winy totalnie przerasta Piotra, co dosłownie uniemożliwia mu codzienne funkcjonowanie. Sama nie wiem, czy potrafiłabym poradzić sobie z takim obciążeniem psychicznym i wyrzutami sumienia.
Autorka pokusiła się o intrygującą fabułę, gdzie wchodzimy w głowę osoby, która zabiła. Nie poszukujemy mordercy, bo ten jest na...

× 2 | link |
@vaneskania07
2024-03-09
9 /10
Przeczytane

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie, co gdybyście musieli zabić? Myślę, że nie. Nikt się nad tym nie zastanawia, bo to raczej bardziej abstrakcyjna niż codzienna sytuacja. Dla Piotra tez była abstrakcyjna, ale do czasu...

Głównym bohaterem jest Piotr, który wraz z żoną Moniką tworzy bardzo zgrany związek. Dziecko, które im się urodziło daje jeszcze więcej szczęścia do ich cudownego życia razem. Wszystko jednak się zmienia jednego dnia, gdy pojawili się w złym miejscu i w złym czasie. Ich życie obraca się o 180 stopni podczas wyjścia do galerii handlowej. Nigdy nie mieli żadnych problemów z innymi ludźmi, ale napada ich i porywa pewien mężczyzna. Jak się później okazuje jest on bardzo ważna osobą w państwie. Kobieta rozpoznaje porywacza i jest nim Jan Michalik, znany polityk. Piotr jest zmuszony zabić, aby chronić rodzinę. Polityk jednak zostawił im coś czego by się nie spodziewali, a dokładnie kartkę z napisem "Dla moich morderców".

Jest to debiut Karoliny Osińskiej - Marcińczyk i do tego muszę powiedzieć, że bardzo udany. Przemiana Piotra jest bardzo realnie napisana. W wielu książkach jest tak, że ludzie po zabiciu nic, a nic się nie zmieniają. W tej książce wchodzimy w psychologiczny aspekt morderstwa. Poczucie winy i głosy w głowie utrudniają strażakowi codzienne funkcjonowanie. Mężczyzna popada w taki obłęd, że psuje wszystko, co wcześniej zbudował. Chciałby zapomnieć, ale nie potrafi. Od tego przełomowego momentu nie jest w stanie żyć.

Ksią...

| link |
@whitedove8
2024-02-28
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka A gdybyś musiał zabić?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl