A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość

Dagny Kurdwanowska, Leszek Mellibruda
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Przewodnik na czas zmian. Nie tylko tych dobrych.

Coraz częściej słyszę wokół o lękach, o przytłoczeniu rzeczywistością, o zagubieniu - "Nie ogarniam" stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jednocześnie wciąż snujemy plany, marzenia, chcemy realizować projekty.

Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? I czy naprawdę jest się czego bać?

Ta książka będzie próbą odpowiedz na te pytania. Przyjrzymy się bliżej rozmaitym przyczynom naszych lęków, sprawdzić jak na nas wpływają, czy słusznie wzbudzają nasz lęk i w jaki sposób radzić sobie z nimi tak, by czerpać z nich informację i siłę, ale nie dać im zdominować naszego życia.

To książka o tym, jak przestać bać się życia.
Data wydania: 2018-01-31
ISBN: 978-83-8117-290-5, 9788381172905
Wydawnictwo: Edipresse
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 304

Autor

Dagny Kurdwanowska Dagny Kurdwanowska Dziennikarka, autorka, kierowniczka marketingu w Fundacji Hospicyjnej. Związana była m.in. z "Twoim Stylem", "Dziennikiem Polska/The Times" oraz "Przekrojem". Autorka książek - ostatnio wspólnie z Leszkiem Mellibrudą A może nie ma się czego bać. Jak...

Pozostałe książki:

A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość Uważna, czuła i odważna Biblioteka samobójców Hemoroidy Napoleona. Czyli jak drobne fakty zmieniały bieg historii Mannerheim. Prezydent, żołnierz, szpieg Romanse wszech czasów Tori Amos
Wszystkie książki Dagny Kurdwanowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Ferante
2020-09-29
5 /10
Przeczytane Poszukuję do swojej biblioteczki Do kupienia

61/2020
Oj, była to wymagająca książka. Przede wszystkim na początku rzuca się w oczy ciągły dialog między autorami. Chyba niekoniecznie przypada mi do gustu ta forma książek. Choć dużo w niej prawdy to jest mocno psychologiczna. Reakcje, zachowania i schematy ludzi, społeczeństwa są tutaj opowiedziane z różnych punktów widzenia. Dla tych, którym psychologia jest szczególnie bliska to ta pozycja będzie się podobała. Nie jest to na pewno typowy poradnik a skupienie na analizie. W wielu przypadkach można odnaleźć siebie, ale wydaje mi się, że dużo lepszym rozwiązaniem będzie czytanie jej "na raty". Ja sama skupiłam się rozdziałach, które mnie interesowały. Stwierdziłam, że przeczytanie jej od deski do deski dla samego przeczytania nie ma sensu. Wybrałam zagadnienia, które były mi potrzebne i ze spokojem starałam się wyciągnąć coś dla siebie. Ogólnie uważam, że warto do niej zajrzeć. Wiele razy z uznaniem kiwałam głową nad tym jak podchodzimy do życia, z czym mamy największy problem i gdzie najczęściej odczuwamy strach lub lęk. W każdej dziedzinie życia napotykamy trudności. Warto wiedzieć jak się z nimi oswoić i racjonalnie przyjąć w swoim życiu.
----------------------------------------------------------
#amożeniemasięczegobać#amozeniemasieczegobac...

× 2 | link |
@Bibliomaniaczka2202
@Bibliomaniaczka2202
2021-06-17
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl