Addendum - obliczenia porównawcze : standardy zabezpieczenia społecznego

Hanna Markowska
Addendum - obliczenia porównawcze : standardy zabezpieczenia społecznego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W niniejszym opracowaniu zawarto prekursorskie, jak na warunki polskie (i nie tylko), obliczenia porównawcze polskich świadczeń do następujących wymagań: 1) MOP-u: - Konwencja nr 102 z 1952 r. o normach minimalnych w dziedzinie zabezpieczenia społecznego, - Konwencja nr 121 z 1964 r. dotycząca świadczeń w razie wypadków przy pracy i chorób zawodowych, - Konwencja nr 128 z 1967 r. dotycząca świadczeń w razie inwalidztwa, na starość i w razie śmierci żywiciela rodziny; 2) Rady Europy: - Europejski Kodeks Zabezpieczenia Społecznego z 1964 r. wraz z Protokołem, - Zrewidowany Europejski Kodeks Zabezpieczenia Społecznego z 1990 r. W opracowaniu zawarto metodologię obliczeń porównawczych, problemy, jakie powstają w związku z brakiem odpowiednich danych statystycznych, niezbędnych dla obliczeń porównawczych. Wreszcie wyniki obliczeń, które są zawarte w formie tabeli na końcu każdego rozdziału. Należy podkreślić, że wykonane obliczenia porównawcze wysokości świadczeń, uregulowanych w aktach MOP-u i Rady Europy, z wysokością przewidzianą w regulacjach polskich są konieczne i potrzebne do oceny zgodności (lub niezgodności) polskich rozwiązań z zawartymi w tych aktach. z Wprowadzenia
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-87890-62-9, 9788387890629
Wydawnictwo: Instytut Pracy i Spraw Socjalnych

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Addendum - obliczenia porównawcze : standardy zabezpieczenia społecznego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Addendum - obliczenia porównawcze : standardy zabezpieczenia społecznego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl