Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką

Zofia Turowska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

\"Nie jest to zwykła biografia, a może nawet nie jest nią w ogóle. W tej \"złej historii dobrze opowiedzianej\", jak pisała o swoim życiu Agnieszka Osiecka, jestem tylko przewodnikiem po miejscach, które uznałam za znaczące. Wysłuchałam rozmów Agnieszki samej z sobą i starałam się słowem wyreżyserować spektakl z zapisanego życia, bo jak mówiła, \"wszystko, co piszę, jest o mnie\". Rozmawiałam też z wieloma jej przyjaciółmi, bez pomocy których ta książka nie mogłaby powstać. Dzięki Agacie Passent, która umożliwiła mi zapoznanie się ze złożonym w depozycie Muzeum Literatury archiwum matki, mogę przedstawić czytelnikom fragmenty niepublikowanych dotąd pamiętników, listów, zapisków, piosenek i wierszy. To, co napisała Agnieszka Osiecka, jest w tej książce najważniejsze.\" - Zofia Turowska Zofia Turowska. Dziennikarka, współautorka książek Kto tu wpuścił dziennikarzy (1985), Filmówka (1992), Zespół TOR (2000), w 2005 roku wydała książkę Gniazdo. Rodzina Onyszkiewiczów. Wydane w 2000 roku Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką okazały się bestsellerem.
Data wydania: 2008-05-08
ISBN: 978-83-7469-756-9, 9788374697569
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 288
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Zofia Turowska Zofia Turowska Zofia Turowska – absolwentka wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka sagi rodziny Onyszkiewiczów „Gniazdo”; współautorka kultowego reportażu – dokumentu o wydarzeniach w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku, o łódzkiej Szkole FilmowejFi...

Pozostałe książki:

Gniazdo. Rodzina Onyszkiewiczów Fotobiografia Nasierowska Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet Gustaw. Opowieść o Holoubku
Wszystkie książki Zofia Turowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jestemzabujana
2011-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Ciekawie napisana biografia. Polecam zwłaszcza wielbicielom twórczości Agnieszki Osieckiej. Dzięki książce Turowskiej możemy chociaż troszeczkę pobłądzić w świecie dziwnym i niespokojnym "Panny Czaczkes" (tak Osiecką nazywał niegdyś M. Hłasko).

{} | link |
GA
2019-10-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@dasti03
2009-10-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Biografie. Dzienniki. Wspomnienia

Cytaty z książki

O nie! Książka Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl