Gniazdo. Rodzina Onyszkiewiczów

Zofia Turowska
Gniazdo. Rodzina Onyszkiewiczów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Gniazdo to portret rodziny Joann i Janusza Onyszkiewiczów: historia ich dzieciństwa i lat studenckich, okoliczności poznania, małżeństwa zawieranego w więzieniu, narodzin pięciorga dzieci. To dwa niezwykłe współczesne życiorysy: naukowa i polityczna droga Janusza Onyszkiewicza, opozycyjna działalność, lata walki z reżimem, udział w elicie władzy III RP. Losy Joanny, wnuczki marszałka Piłsudskiego, urodzonej i wychowanej w Londynie (od 1980 roku pracującej w Solidarności Regionu Mazowsze), która, ku zdumieniu władz PRL-u, wybiera polskie obywatelstwo w czasach stanu wojennego. Powrót rodziców Joanny do Polski po 51 latach życia na wychodźstwie. Dzieje kilku pokoleń obu rodzin mogłyby stać się kanwą sensacyjnej opowieści. Dają obraz burzliwej historii, która nie jest tylko tłem dla losów ludzi, ale jest przez tych ludzi tworzona. Na portret rodziny składają się relacje wielu osób, także licznych przyjaciół, znanych dziś twórców, naukowców, polityków, alpinistów. Poznajemy dom, w którym zwykła codzienność przeplata się z wielką polityką i historycznymi wydarzeniami. W tekście rozmieszczone zostały liczne zdjęcia rodzinne i polityczne, często o dużej wartości historycznej, m.in. z obozu dla internetowych w Białołęce, wykonane przemyconym aparatem.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-89217-72-1, 9788389217721
Wydawnictwo: Rosner & Wspólnicy

Autor

Zofia Turowska Zofia Turowska Zofia Turowska – absolwentka wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka sagi rodziny Onyszkiewiczów „Gniazdo”; współautorka kultowego reportażu – dokumentu o wydarzeniach w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku, o łódzkiej Szkole FilmowejFi...

Pozostałe książki:

Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką Fotobiografia Nasierowska Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet Gustaw. Opowieść o Holoubku
Wszystkie książki Zofia Turowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gniazdo. Rodzina Onyszkiewiczów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gniazdo. Rodzina Onyszkiewiczów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl