Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży

Jacek Pyżalski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży
Książka Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka stanowi pogłębioną naukową monografię problemu agresji realizowanej przez młodzież za pomocą nowych mediów (internetu i telefonów komórkowych). Zawiera wprowadzenie teoretyczne dotyczące nowych mediów, funkcjonowania młodych ludzi w ich świecie oraz aspektów związanych z tzw. komunikacją zapośredniczoną i wpływu nowych mediów na dzieci i młodzież. Czytelnik dowie się z książki nie tylko o rozpowszechnieniu zjawiska, ale także o jego uwarunkowaniach i konsekwencjach. Autor monografii przedstawił szerokie omówienie problematyki bullyingu, cyberbullyingu wraz z charakterystyką roli sprawcy i ofiary, typologii zjawisk i ich współwystępowania. Część badawcza opiera się o trzy duże projekty badawcze – reprezentatywne badania polskich gimnazjalistów, badania nauczycieli oraz studentów, w których zostały wykorzystane metody badawcze zarówno o charakterze jakościowym (wywiady, wywiady online, grupy fokusowe), jak i ilościowym (badania kwestionariuszowe). Książkę kończą wnioski dotyczące wychowania młodych ludzi w świecie nowych mediów, w szczególności w obszarze profilaktyki i interwencji związanej z agresją elektroniczną.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7587-711-3, 9788375877113
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Autor, współautor i redaktor licznych publikacji z zakresu pedagogiki i promocji zdrowia. Publikacje w języku polskim i angielskim (ponad 130), w m. in. Książek: Nauczyciele-uczniowie: dwa spojrzenia na dyscyplinę w klasie (2007); Agresja elektronicz...

Książki Jacek Pyżalski

Wszystkie książki Jacek Pyżalski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O znakomitej diagnozie cyberprzemocy wśród młodzieży

Najnowsza rozprawa dra Jacka Pyżalskiego (b. adiunkta Uniwersytetu Łódzkiego, wieloletniego pracownika Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi) pt. "Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe zachowania ryzykowne młodzieży gimnazjalnej(Kraków: Oficyna Wydawnicza Impuls 2012)jest znakomitym studium interdyscyplinarnym napisanym przez pedagoga, którego wiedza ma charakter ekspercki najwyższego poziomu. Nie ma się jednak co dziwić, skoro reprezentował on polskich naukowców w międzynarodowej sieci badaczy zjawisk związanych z cyberbullyingiem. Jego wieloletnie doświadczenia badawcze nad agresją i pr... czytaj dalej »

@oficynaIMPULS @oficynaIMPULS

Moja opinia o książce

Opinie
@oficynaIMPULS
@oficynaIMPULS
2012-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Impuls

Dr hab. Barbara Szmigielska „[…] to pozycja bardzo cenna co najmniej z dwóch powodów: po pierwsze, dotyczy niezwykle aktualnego problemu, przed jakim stoi zarówno młode pokolenie, jak i ich wychowawcy, oraz po drugie, Autor przedstawia zjawisko agresji elektronicznej i cyberbullyingu z dużym znawstwem tematu, w szerokim kontekście teoretycznym oraz z wynikami obszernych badań własnych. […] Jest to rzetelne kompendium wiedzy […]. Wszystko to sprawia, że tekst czyta się z dużym zainteresowaniem. Książka może być adresowana do wszystkich zainteresowanych skutkami kontaktu młodzieży z nowymi mediami, a szczególnie do pedagogów, nauczycieli i rodziców dorastających dzieci. Powinna być także lekturą studentów psychologii, pedagogiki i socjologii”. Prof. zw. dr hab. Bogusław Śliwerski „[…] Rozprawa jest znakomitym studium interdyscyplinarnym napisanym przez pedagoga, którego wiedza ma charakter ekspercki najwyższego poziomu. Nie ma się jednak co dziwić, skoro Jacek Pyżalski jest przedstawicielem polskich naukowców w międzynarodowej sieci badaczy właśnie zjawisk związanych z cyberbullyingiem. Jego wieloletnie doświadczenia badawcze nad agresją i problemami dyscypliny w socjalizacji dzieci i młodzieży zaowocowały kumulacją dzieła, które łączy w sobie erudycję z wysokimi kompetencjami metodologicznymi. […] Autor dokonuje bardzo ciekawych porównań, które dotąd nigdzie nie były tak analizowane, własnych syntez czy opracowań tabelarycznych kluczowych podejść do interesujących go kwestii. ...

{} | link |

Co czytać po książce “Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży”- Jacek Pyżalski

Książka Nauczyciele uczniowie Dwa spojrzenia na dyscyplinę w klasie
Nauczyciele uczniowie Dwa s... Jacek Pyżalski
Problem dyscypliny w szkole jest często przedmiotem gorących...
Książka Byli są Czy będą ?
Byli są Czy będą ? Jacek Pyżalski
?Przetrwali wszystko ? wywozili ich do Kazachstanu, na Kołym...
Książka Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży
Agresja elektroniczna wśród... Jacek Pyżalski
{}8/10
Tematem niniejszej książki jest coraz powszechniejsza obecni...

Cytaty z książki

O nie! Książka Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}