Alfabet szyfru

Damian Tomecki
Alfabet szyfru
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Byłem w piekle, na samym jego dnie. Nie szukałem tam niczego, a znalazłem wszystko. W szpitalu zaczyna się kolejny zwyczajny dzień. Doktor Vitio przyjmuje kolejny poród, nic nie wskazuje na to, że mogą pojawić się jakieś komplikacje. Niestety, sytuacja szybko się zmienia. Dziecko najprawdopodobniej nie przeżyje, jeżeli nie otrzyma przeszczepu płuca, ale potrzebny jest dawca. Odnaleziony z trudem ojciec malucha, zamiast pomóc, domaga się badań genetycznych. Chce mieć pewność, że to jego syn. Czasu jest coraz mniej. Tymczasem w innym wymiarze kolejny poczęty człowiek próbuje zrozumieć siebie. Jeszcze nie wie, kim jest i co go czeka... W ten sposób zaczyna się opowieść o walce dobra ze złem, tocząca się w dwóch wymiarach: realnym i duchowym. Kolejne wybory doktora Vitio będą za sobą pociągać nieprzewidziane konsekwencje i stanowić zaproszenie dla niezwykłych gości, z którymi los zetknie go podczas dramatycznej podróży, w którą wyruszy.
ISBN: 978-83-7942-821-2, 9788379428212
Wydawnictwo: Novae Res

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Alfabet szyfru? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Wiesia
2020-05-19
Przeczytane oddane/wymienione 🎁

Tylko przekartkowałam.
Chętnie sprezentuję tą książkę komuś kto mi wytłumaczy o co w niej chodziło.
Może jest ktoś chętny z Bydgoszczy?

Edit: Już znalazł się chętny na książkę więc propozycja nieaktualna.

× 17 | Komentarze (2) | link |
@literackiespelnienie
Przeczytane Polska Psychologiczny Filozofia Fantasy

Spóźniona lektura - o co najmniej dekadę. Kiedy byłem bardziej bogobojny i klepałem ,,zdrowaśki'' do snu, a nie kiedy modlę się w duchu (coraz rzadziej), żebym nie oszalał wśród ludzi. Bo w gruncie rzeczy dostajemy solidną, mocno udokumentowaną historię religijną. Z niezwykłym namaszczeniem, która chwyta się fantastycznych stworzeń z mitologii biblijnej. Nie wystawię oceny, gdyż wszelka opinia i gwiazdki byłyby niewystarczające lub krzywdzące. Obawiałem się, że nie podołam. Początek? Same truizmy, jakiś wojownik stawia się do walki w imieniu Boga, tarasując kolejne monstra z mistycznej księgi Objawienia. Koniec świata ukazany jako koniec naszego ,,ja'' i walki o nasze ,,ja''. Całkiem niegłupie, ale popada w sztuczny podział biblijny, czuć, że autor jest pokutny, kaja się przed Bogiem, przez co męczyłem się długimi fragmentami. Nie wiadomo czy polecać, czy odradzać. Ciężko utożsamić się zarówno z bohaterami, jak i z przesłaniem? Chociaż, co to za przesłanie, które usłyszymy z ambony lub w Radio Maryja. Chociaż sam koncept pojedynku o swoją duszę został wytarty przez lata, w tej roli radzi sobie przyzwoicie, lecz nie marmurowo. W tym kamieniu są rysy, a bieganie z tarczą i wychwalaniem pana pod niebiosa czasem przypomina ,,chrześcijańską paszę'' czyli średnio udanej jakości towar, gdzie religia przesłania konteksty fabularne i jest natarczywie propagandowy w swojej wizji.

P.S. Za książkę dziękuje pani Wiesi - naszej kochanej czytelniczki, która postanowiła się poz...

× 8 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Alfabet szyfru. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl