Amortyzacja i środki trwałe w firmie

Katarzyna Duda, Halina Garbacik
Amortyzacja i środki trwałe w firmie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

* rodki trwałe - operacje gospodarcze 2009 * odpisy amortyzacyjne - stawki i metody * towary używane w ustawie VAT a amortyzacja * obrót nieruchomościami po zmianach w VAT * samochody w firmie - zakup, sprzedaż, amortyzacja * ujawnione środki trwałe - nowe zasady amortyzacji Książka Amortyzacja i środki trwałe kierowana jest przede wszystkim do księgowych oraz osób rozliczających małe i średnie przedsiębiorstwa. Przedstawia zagadnienia związane z rozliczaniem amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych oraz pomaga zidentyfikować i rozwiązać najczęściej występujące problemy. W niniejszym opracowaniu znajdą Państwo informacje na temat ustalania wartości początkowej środka trwałego oraz sposobów amortyzowania go według różnych metod. Szczególny nacisk położony został na omówienie zmian w zakresie obrotu towarami używanymi w aspekcie amortyzacji oraz podatku VAT. Przedstawiono także zmiany dotyczące ujmowania oraz amortyzacji ujawnionych środków trwałych. Publikacja w przystępny sposób wyjaśnia zagadnienia dotyczące zakupu i sprzedaży oraz darowizny środków trwałych, w tym samochodów osobowych i ciężarowych, na gruncie ustaw o podatku dochodowym oraz podatku od towarów i usług. Przedstawia także zasady ujmowania operacji księgowych, dotyczących środków trwałych i amortyzacji, przez prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów oraz księgi rachunkowe. Omawiane zagadnienia zilustrowano przykładami.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-928427-4-3, 9788392842743
Wydawnictwo: Wszechnica Podatkowa
Mamy 4 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Amortyzacja i środki trwałe w firmie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Amortyzacja i środki trwałe w firmie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl