Antisocial Media

Siva Vaidhyanathan
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Antisocial Media
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Antisocial Media, książka poświęcona hegemonii Facebooka, ukazuje się w najlepszym możliwym momencie, wpisując się w debatę o roli mediów społecznościowych w zachodnim modelu demokracji. Antisocial Media to atak na obecny model biznesowy Facebooka wszystkich frontach. Autor opisuje manipulacje, jakim poddawany jest użytkownik po to, aby uzależnić go od Facebooka. Ten „największy na świecie system inwigilacji” gromadzi dane o dwóch miliardach użytkowników. Żaden inny nośnik reklam nie może się równać z tym, co oferuje serwis Zuckerberga. Oferta gazet, magazynów i telewizji wypada przy tym bardzo blado. W systemie Zuckerberga produktem jesteśmy my – i nasza uwaga. Vaidhyanathan odnosi się również do gorącego tematu spłycenia debaty publicznej w zachodnich demokracjach, antagonizacji i radykalizacji różnych grup społecznych, tworzenia zamkniętych baniek informacyjnych, wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA, wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wpływu obcych państw (głównie Rosji) na wiele z tych procesów. Antisocial Media to bardzo aktualna znakomita próba ujęcia zjawiska współczesnego w solidnych ramach koncepcyjnych.
Data wydania: 2018-11-14
ISBN: 978-83-280-6035-7, 9788328060357
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 352

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Antisocial Media nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

RU
2019-01-05
8 /10
Przeczytane

Kto w dzisiejszych czasach nie korzysta z Facebooka,Instagrama,Google,WhatsAppa czy YouTube?
.
”Media społecznościowe nie są już tylko mediami społecznościowymi.”
.
Po lekturę ”AntiSocial Media”autora Siva Vaidhyanathana sięgnęłam z czystej ciekawości.Muszę przyznać,że książka jest napisana w naprawdę interesujący sposób. Autor pokazuje nam,po wieloletnich badaniach i spostrzeżeniach jak Facebook wpływa na nas samych,jak kształtuje nasze życie.Historia Facebooka została tutaj opowiedziana ze szczegółami.W jaki sposób Facebook z niewinnej platformy społecznościowej przekształcił się w silę, która stawia poważne wyzwania demokracji. Książka przedstawia pozytywne i negatywne jego strony.Jak działa, i tego jak ludzie z niego korzystają,”AntiSocial Media”odpowiada na wiele pytań : Co znaczy żyć za pośrednictwem Facebooka?Jakie ma to konsekwencje dla rodziny,społeczności,narodu? Co,jeśli Facebook stanie się systemem operacyjnym życia nas wszystkich? .
Autor poświęca również sporo czasu na temat wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oraz jaki wpływ miały reklamy i artykuły na Facebooku w tym czasie.Pokazuje jak w dzisiejszym świecie ludzie przetwarzają otrzymane wiadomości, oraz w jaki sposób można je wykorzystać by wpłynęły one na opinię publiczną w krótkim czasie.
.
”Facebook wciąga nas jak paczka chipsów”
. ”AntiSocial Media”to lektura, która porusza wiele aspektów .Myślę,że każdy znajdzie w niej interesujący temat dla siebie. Na dzisiejsze...

| link |
@slawomir_gumieniak
2020-12-06
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Antisocial Media. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl