Antyslawizm Adolfa Hitlera

Jerzy Wojciech Borejsza
Antyslawizm Adolfa Hitlera
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niewielkie opracowanie analizujące mniej znany i opisywany wątek antyslawizmu jako kolejnego przejawu nazistowskiego rasizmu. Aby zrozumieć całokształt poglądów Hitlera na podbój Europy wschodniej, autor bada obraz Rosjan, szerzej Słowian i w ogólności niemieckie tradycje w stosunku do ludów Europy wschodniej na tle stereotypów jakie przejął Hitler. Autor zestawia wypowiedzi Hitlera od roku 1919 do 1945, pokazując ich zmianę i wydźwięk. Z uwagi na obszerność materiału autor skupia się na Europie wschodniej podejmując watek bałkański tylko w kontekście młodości Hitlera i monarchii Austro-Węgierskiej. Antyslawizm był składnikiem niemieckiego nazizmu szczególnie artykułowanym przez wielu nazistowskich funkcjonariuszy z Adolfem Hitlerem[ na czele, w którego wypowiedziach często pojawiały się sformułowania o traktowaniu Rosjan i Polaków na równi z Żydami. Niemiecki rasizm zawierał dwa podstawowe elementy: antysemityzm oraz antyslawizm, które wiązały się szczególnie ze stworzeniem tzw. "przestrzeni życiowej" dla Niemców we wschodniej Europie "Lebensraum" kosztem mieszkających tam populacji słowiańskich i ludności żydowskiej.
Data wydania: 1988
ISBN: 83-07-01725-4, 8307017254
Wydawnictwo: Czytelnik
Stron: 150

Autor

Jerzy Wojciech Borejsza Jerzy Wojciech Borejsza
Urodzony 22 sierpnia 1935 roku w Polsce (Warszawa)
Jerzy Wojciech Borejsza – polski publicysta i historyk żydowskiego pochodzenia specjalizujący się w historii Polski i Europy XIX i XX wieku. Był profesorem nauk humanistycznych.

Pozostałe książki:

Piękny wiek XIX Śmieszne sto milionów Słowian... Szkoła nienawiści Ostaniec, czyli ostatni świadek
Wszystkie książki Jerzy Wojciech Borejsza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Antyslawizm Adolfa Hitlera? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Antyslawizm Adolfa Hitlera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl