Antyspołeczny

Nick Pettigrew
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Antyspołeczny
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Sekretny dziennik pracownika do spraw zachowań antyspołecznych

„Jestem pracownikiem do spraw zachowań antyspołecznych. Jeśli się ze mną spotykasz, to znaczy, że coś w twoim życiu poszło nie tak”.

Przez dziesięć lat Nick Pettigrew był „antyspołecznym” (ASBO, anti-social behaviour oficer). Funkcja ta – w Wielkiej Brytanii na porządku dziennym – nie ma w Polsce swojego odpowiednika.

Zadaniem antyspołecznego jest troska o to, by lokalna społeczność żyła w harmonii i zadowoleniu. Innymi słowy: żeby ludzie przynajmniej nie skakali sobie do gardeł. To trudny kawałek chleba. Wystarczająco trudny, gdy w twoim rewirze nic szczególnego się nie dzieje. Kiedy jednak stają ci na drodze obsesyjni zbieracze, marzące o sławie niedoszłe dżokejki, wyluzowani właściciele melin narkotykowych i skłonni do pieniactwa handlarze bronią, może rozpętać się istny chaos.

„Antyspołeczny” to nie tylko błyskotliwa diagnoza współczesnego społeczeństwa. To przede wszystkim niesamowicie zabawna i chwytająca za serce opowieść o pracy z ludźmi, o których większość wolałaby zapomnieć, i o rozwiązywaniu problemów, z którymi mało kto chciałby się mierzyć. Ta książka sprawi, że będziesz się śmiać, płakać i kipieć ze złości… i to czasami naraz, czytając jedno zdanie.
Tytuł oryginalny: Anti-Social. The Secret Diary of an Anti-Social Behaviour Officer
Data wydania: 2021-06-30
ISBN: 978-83-66873-03-2, 9788366873032
Wydawnictwo: Insignis
Kategoria: Literatura faktu
dodana przez: Vernau

Autor

Nick Pettigrew Nick Pettigrew Nick Pettigrew przez ponad dekadę był pracownikiem do spraw zachowań antyspołecznych (anti-social behaviour officer, ASBO). Ta funkcja, która w Polsce nie ma swojego odpowiednika, w Anglii jest na porządku dziennym. Zadaniem pracownika ASBO jest ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie wiem, kto włożył dragi do mojej kieszeni, ale nie są moje!

3.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jeśli nigdy nie musiałeś wietrzyć mieszkania, bo zapach marihuany z klatki schodowej przesiąknął nawet przez drzwi wejściowe. Jeśli nigdy pijani goście sąsiada nie pomylili Twojego ogródka z toaletą, a skrzynki na listy ze miejscem na puste butelki… to przy tej książce się ubawisz. W przeciwnym wypadku przekonasz się, że inni też mają przerąbane. ... {} Recenzja książki Antyspołeczny

Czarny humor to odpowiedź na absurdy życia...

26.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czarny humor to odpowiedź na absurdy życia, to sposób na zatrzymanie namiastek normalności tam, gdzie trudno ją dostrzec. Nie dziwi fakt, że dla Nicka Pettigrewa, byłego już pracownika do spraw zachowań antyspołecznych, okazał się pewnego rodzaju ratunkiem i lekarstwem, które pozwoliło mu przetrwać 10 lat w bardzo wymagającej i stresującej pracy. ... {} Recenzja książki Antyspołeczny

Antyspołeczny

28.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Antyspołeczny” Nicka Pettigrew to dziennik, w którym autor opisuje rok ze swojego życia zawodowego. Pokazuje, jak wygląda praca antyspołecznego, czyli człowieka zajmującego się antyspołecznymi działaniami w danej wspólnocie. Czasem jest to zwykłe zakłócanie porządku wynikające ze zbyt głośnego słuchania muzyki, a innym razem handel narkotykami. D... {} Recenzja książki Antyspołeczny

@Nidda@Nidda {}× 1

Antyspołeczny

28.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Antyspołeczny” to sekretny dziennik pracownika do spraw zachowań antyspołecznych. Zapytacie pewnie, jakie to zachowania antyspołeczne. Najprościej mówiąc to zachowania, które wzbudzają lęk, strach, stres, dyskomfort, irytację osób mieszkających po sąsiedzku. Do takich zachowań może zaliczać się zwyczajne, choć wyjątkowo uciążliwe, hałasowanie, wy... {} Recenzja książki Antyspołeczny

Moja opinia o książce

Opinie

@kasiarz1983
2021-07-25

Ciekawa powieść, a właściwie reportaż przedstawiający codzienność Nicka Pettigrewa, pracownika, który zajmuje się działaniami antyspołecznymi. Praca niezwykle trudna i wymagająca. Życie w ciągłym stersie, czasem nawet w bezsilności powoduje, że nie każdy chciałby pracować w takich warunkach. Polecam waszej uwadze ten tytuł.

{}× 2 | link |
@revencleee
2021-08-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Na początek napiszę, że ta książka jest bardzo, bardzo dobra. Piszę o tym na początku, bo poniżej będę opisywać, co w niej jest. A poza dużą dawką czarnego humoru są w niej same dramaty.
Książka to zapis roku z życia pracownika do spraw zachowań antyspołecznych (nie ma w Polsce odpowiednika, ja wyobrażałam sobie działania naszego MOPSu). Dodajmy, że Nick (bo autor jest tym pracownikiem) ma depresję.
Brak pieniędzy, personelu i odpowiedniej edukacji wśród "klientów". To główne czynniki, które odpowiadają za marny los w zasadzie każdego, komu celowo lub nie, powinęła się noga albo urodził się w nieodpowiednim miejscu.
Narkotyki, broń, przemoc, zastraszanie, obelgi, skargi. Na szczęście (czyżby?) dla równowagi są przywidzenia, urojenia, manie, natręctwa i samotność.
Jedno trzeba przyznać, Nick się nie nudził. I potrafił to opisać.
Czytając książkę miałam wrażenie, jakbym znów czytała "Będzie bolało". Tylko bardziej gorzkie. Po lekturze długo nie mogłam się otrząsnąć z poczucia braku nadziei na poprawę funkcjonowania świata.
W sumie nadal nie mogę
Polecam uwadze

{}× 1 | link |
ZA
2021-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Nick Pettigrew postanowił napisać coś w rodzaju dziennika, który zawierał informacje o jego pracy, jako antyspołecznego, przez rok. Muszę przyznać, że czas spędzony z tą pozycją był dla mnie czymś niesamowitym i jestem pod wrażeniem, iż autor wytrzymał na tym stanowisku przez dziesięć lat.

Już sama idea bycia antyspołecznym jest intrygująca, ponieważ w naszym kraju nie ma stanowiska pracy, do którego można porównać pracę Nicka. To bardzo ciekawe doświadczenie czytać o tym, z jakimi problemami zmaga się na co dzień antyspołeczny. Dodatkowo styl pisania autora bardzo przypadł mi do gustu. Autor jest sarkastyczny i cyniczny, jednak można to zrozumieć dowiadując się, czym na co dzień się zajmował. Książka została napisana w sposób zabawny i barwny, dzięki czemu wcale nie trzeba mieć styczności z antyspołecznym, aby zrozumieć trud i sens jego pracy. Niejednokrotnie zaśmiewałam się niemal do łez opisywanych przez autora historii, ale bywało i tak, że czułam się przerażona natłokiem i okropieństwem wydarzeń, z jakimi miał do czynienia.

Myślę, że jest to książka interesująca, zwłaszcza dla osób, które pragną dowiedzieć się czegoś o innym niż nasz systemie pracy, czy organizacji społeczeństwa. Jest to także bardzo ciekawe i wnikliwe studium ludzkich zachowań, nad którym nie sposób się nie pochylić. Bardzo ciekawa pozycja, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

{} | link |
@mamazonakobieta
2021-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Antyspołeczny – funkcja, którą przez dziesięć lat pełnił Nick Pettigrew w Wielkiej Brytanii. Kim tak naprawdę był? W naszym kraju nie ma jednoznacznego odpowiednika tego stanowiska. Był osobą zajmującą się osobami z problemami, często poważnymi, tzw. aspołecznymi. W książce opisuje aż rok swojej pracy, czasami bolesnej, pokazującej ludzi nieradzących sobie z własnym życiem, z sobą.

Książka napisana w formie pamiętnika, co pozwala nam spojrzeć na wszystko oczami autora. Mnie osobiście przydało to do gustu. Książka mi się podobała, zmuszała do myślenia, wywoływała wiele emocji i to bardzo różnorodnych.

To na pewno nie jest książka dla wszystkich, nie każdemu spodoba się jej szczerość oraz niełatwe zadania, przed jakimi stawał autor. Mnie osobiście się podobała, poznałam nie tylko historię pracy autora, ale również ludzi, którym w życiu coś poszło nie tak. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/10/wydawnictwo-insignis-ksiazka-pt.html

{} | link |
@silwana
2021-10-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Książka napisana w lekki sposób, chociaż opisuje nie tylko lekkie sytuacje. Autor pisze o tym, z czym musi się zmagać i jakich sytuacji doświadczył jako pracownik do spraw zachowań antyspołecznych. Dzięki tej książce można dowiedzieć się, że to praca ciężka i wyczerpująca psychicznie. Niektóre opisane sytuacje są zabawne, a niektóre dramatyczne. Codziennie autor narażony jest na stres. "Antyspołeczny" to książka zdecydowanie warta polecenia.

{} | link |
@monika8905
2021-07-23

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić. Polecacie?

{} | link |
@w.moich.kregach
2021-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@dominika.nawidelcu
2021-09-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Nidda
2021-08-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@StartYourDayWithBooks
2021-06-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Antyspołeczny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl