Architektura międzywojennego Krakowa 1918-1939. Budynki, ludzie, historie

Barbara Zbroja
Architektura międzywojennego Krakowa 1918-1939. Budynki, ludzie, historie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W którym roku Adolf Szyszko-Bohusz faktycznie zaprojektował Dom Plastyków? Dlaczego na fasadzie kamienicy przy ul. Sereno Fenna 2 znajduje się rzeźba górnika? Kiedy powstał pierwszy funkcjonalistyczny budynek? Kim była i co zaprojektowała pierwsza kobieta-architekt działająca w Krakowie? Kto naprawdę był autorem projektu Domu Śląskiego? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w niniejszej publikacji.
Ponad sto budynków, wiele niepublikowanych dotąd materiałów ikonograficznych. Nowe ustalenia związane z historią obiektów oparte na niewykorzystanych dotychczas źródłach archiwalnych to efekt nie tylko żmudnych poszukiwań, ale przede wszystkim detektywistycznego zacięcia autorki, która zaprasza w fascynującą podróż szlakiem krakowskiej architektury II Rzeczypospolitej.
Autorem zdjęć wspólczesnych jest Mariusz Bembenek.

Miło nam poinformować, że książka Architektura Międzywojennego Krakowa otrzymała prestiżowy tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca (Luty 2014).

RECENZJE
czasopismo A&B
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-936117-8-2, 9788393611782
Wydawnictwo: Wysoki Zamek
Nagrody: Krakowska Książka Miesiąca (Zwycięzca)
Kategoria: Architektura
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Barbara Zbroja Barbara Zbroja
Urodzona w 1978 roku w Polsce
Barbara Zbroja - historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, autorka licznych artykułów w czasopismach naukowych i popularnonaukowych oraz książek: Miasto umarłych. Architektura publiczna Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Krakowie w latach 1868–1939 ...

Pozostałe książki:

Nieznany portret Krakowa Architektki Architektura międzywojennego Krakowa 1918-1939. Budynki, ludzie, historie
Wszystkie książki Barbara Zbroja

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Architektura międzywojennego Krakowa 1918-1939. Budynki, ludzie, historie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Architektura międzywojennego Krakowa 1918-1939. Budynki, ludzie, historie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat