Armada

Ernest Cline
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Armada
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Zack Lightman całe życie miał głowę w chmurach, marząc, by świat trochę bardziej przypominał filmy i gry komputerowe, które pożera. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie roztrzaskało wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody. W końcu co szkodzi sobie trochę pomarzyć. Ale Zack umie odróżnić rzeczywistość od fantazji. Wie, że tu, w realu, nadpobudliwi nastoletni gracze nie dostają misji zbawienia świata. Aż pewnego dnia widzi latający spodek. Więcej: ten statek kosmitów jest jakby żywcem wzięty z gry, której oddaje się co wieczór - popularnego stymulatora lotów "Armada". Nie, nie zbzikował. A jego umiejętności - wraz z umiejętnościami milionów podobnych mu graczy na świeci - będą potrzebne, by ratować planetę. Nareszcie jest jego upragniona szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość - podsycana przez pamięć opowieść sci-fi, których wyrastał - czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto .. znajome?
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7229-537-8, 9788372295378
Wydawnictwo: Feeria Yonug
Stron: 448

Autor

Ernest Cline Ernest Cline
Urodzony 29 marca 1972 roku w USA (Ashlald, Ohio)
Ernest Christy Cline to amerykański powieściopisarz science fiction, poeta slamowy i scenarzysta. Jego pierwsza powieść, "Ready Player One", stała się bestsellerem "NY Times'a" i znalazła się na niezliczonych listach "najlepszych książek roku".

Pozostałe książki:

Player One
Wszystkie książki Ernest Cline

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inwazja Europian

14.02.2016

Zack jest nastoletnim chłopcem, mieszkającym z matką w Beaverton wstanie Oregon. Ojciec chłopaka nie żyje praktycznie od jego narodzin, a więc Zack nigdy go nie poznał. W dzień jak każdy młody człowiek, chodzi do szkoły, a popołudniami i wieczorami gra w ulubione gry wideo. Jego dwaj przyjaciele Cruz i Diehl również oddają się grom komputerowym. S... Recenzja książki Armada

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
3 /10
Przeczytane Safety

Zacznę od jednoakapitowej adaptacji stylu autora na potrzeby tej opinii.
Główny bohater to megastyczny zdolniacha, pełna profeska, chociaż ledwo osiemnastolatek. Jego czaderskie zdolności do gry Armada zostają wykorzystane do obrony Ziemi przed inwazją kosmitów, bo on i jego kumple są mocno niesamowici, chociaż niektórym przytrafia się burackie zachowanie. Sama Armada jest grą-tajnym programem treningowym dla zdolnych nastolatków, chociaż nasz bohater nie zajarzył na tyle by samodzielnie to rozkminić.

I jak, fajnie? Może jestem już za stary, ale dzięki stylizacji na młodzieżowy slang nie da się tej książki czytać bez bólu w różnorodnych częściach ciała, nierzadko odległych od głowy. Ciągłe cytaty z gier i filmów i wtórne pomysły fabularne przypominają poprzednią książkę autora. Całość wydaje się nieudolnie naśladować "Grę Endera", chociaż "Gra Endera" opisywała dzieci zachowujące się jak dorośli a "Armada" odwrotnie: opisuje dorosłych o mentalności przedszkolaków. Seryjne zapożyczenia z różnych źródeł (Gwiezdne wojny przeżyłem, ale Iron Sky i Transformers... brr...) nie tyle bawią co rażą i oczywiście by je rozpoznać i docenić czytelnik musi wykazać się znajomością wielu filmów, w tym kompletnych gniotów np. o nazistach na księżycu. Co ciekawe, autor, ustami głównego bohatera, naśmiewa się z idiotycznych scenariuszy filmów SF, by zaraz potem użyć tych samych rozwiązań fabularnych w swojej książce. Odwieczny spisek rządowy dla ochrony biednych ludzików przed zani...

| link |
@Beata_
2019-11-12
5 /10
Przeczytane E-booki Posiadam

Książka znacząco słabsza od "Player One". Liniowa fabuła, niektóre rozwiązania dramatycznie wręcz proste, by nie rzec naiwne. Ale jest w niej coś: pochwała nonkonformizmu. I za to plusik.

| link |
AS
2021-04-25
7 /10
Przeczytane Biblioteczka
@Vista
2021-02-19
7 /10
Przeczytane LitRPG
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2017-Książki
JU
2020-05-02
5 /10
Przeczytane
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Armada. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl