Arsène Lupin. Wydrążona iglica

Maurice Leblanc
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Arsène Lupin. Wydrążona iglica
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Jedna z najbardziej znanych powieści z Arsenem Lupinem.
Gdy w pałacu hrabiego de Gesvres w Ambrumésy pewnego dnia dochodzi do zuchwałej kradzieży obrazów, wszyscy są oburzeni. Śledztwo wszczyna nadinspektor Ganimard. Pomaga mu licealista Izydor Beautrelet, detektyw amator, który mimo młodego wieku sprawia słynnemu złodziejowi niemało problemów.

Kiedy po kradzieży Arsene Lupin znika, nikt nie podejrzewa, że tak naprawdę gra toczy się nie o obrazy Rubensa, ale o legendarną Wydrążoną iglicę w Étretat, w której ukryto fortunę królów Francji.
Arsene Lupin znów intryguje, bawi i zaskakuje – nie tylko na kartach książki. Na platformie Netflix czeka serial inspirowany przygodami dżentelmena włamywacza.
Tytuł oryginalny: Arsène Lupin. L'Aiguille creuse
Data wydania: 2021-09-28
ISBN: 978-83-66989-35-1, 9788366989351
Wydawnictwo: Replika
Stron: 288
dodana przez: Catta
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Maurice Leblanc Maurice Leblanc
Urodzony 11 grudnia 1864 roku we Francji (Rouen)
Pisarz, nowelista francuski, autor cyklu powieści kryminalnych, których bohaterem jest Arsène Lupin dżentelmen-włamywacz. Fot. autorstwa Nieznany (Service international photographique / SIPHO S.A.) - [1], Domena publiczna, @Link

Pozostałe książki:

Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz Arsene Lupin kontra Herlock Sholmes Tajemnica wydrążonej iglicy Arsène Lupin. Hrabina Cagliostro Arsen Lupin. Tom 7. Kryształowy korek Trzy zbrodnie Arsena Lupin Zęby tygrysa 1: Don Luis Perenna Zęby tygrysa 2: Tajemnica Florence Arsene Lupin tom 4 813 część 1 Arsene Lupin tom 5 813 część 2 Arsene Lupin tom 6 Wyznania Arsene'a Lupin Arsene Lupin. Tom 9. Złoty trójkąt. Część 1: Sygnał świetlny Arsène Lupin. Inspektor Victor Kobieta o dwóch uśmiechach Osiem uderzeń zegara Przypływ Wyspa trzydziestu trumien 1: Veronique Wyspa trzydziestu trumien 2: Cudowny kamień Złoty trójkąt 2: Zwycięstwo Arsene'a Lupin Agencja Barnett i Spółka Arsene Lupin. Dorota tancerka na linie Arsène Lupin. Zemsta hrabiny Cagliostro Dziewczyna o zielonych oczach Odłamek Przygoda z Arsenem Lupinem Tajemnicze domostwo Czerwone koło Dwa uśmiechy jednej pani Les aventures d Arsene Lupin Posłannictwo z planety Wenus Zęby tygrysa
Wszystkie książki Maurice Leblanc

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Arsene Lupin

10.10.2021

"Arsene Lupin. Wydrążona iglica" to kryminał literatury francuskiej, dość oryginalny patrząc na czasy, w jakich powstawał. Za sprawą języka, jakim operuje autor, można przenieść się co najmniej wiek wstecz. Było to dla mnie naprawdę ciekawe doświadczenie i poznałam gatunek kryminału z tej delikatnie starszej strony. Ale od początku. Arsene Lupin ... Recenzja książki Arsène Lupin. Wydrążona iglica

MAURICE LEBLANC „ARSÈNE LUPIN, WYDRĄŻONA IGLICA” – RECENZJA KSIĄŻKI

18.02.2022

Maurice Leblanc „Arsène Lupin, wydrążona iglica” Maurice Leblanc „Arsène Lupin, wydrążona iglica” opisuje dalsze przygody znanego włamywacza. Książka wydawnictwa Replika jest oczywiście w nowej odsłonie graficznej, w twardej oprawie i ze zdjęciami z serialu na Netflixie. W pałacu hrabiego de Gesvres w Ambrumésy dochodzi do kradzieży obrazów Ru... Recenzja książki Arsène Lupin. Wydrążona iglica

@zahorkruksowana@zahorkruksowana

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ewfor
2022-04-04
6 /10
Przeczytane

W filmach kręconych na podstawie powieści Leblanca, byłam dosłownie zakochana, być może przysłużył się temu aktor grający ówczesnego Arsena Lupin’a i jakoś nie mogę się przekonać do innego aktora grającego tę rolę, a którego zdjęcia znajdziecie w środku książki. Oczywiście mam na myśli zdjęcia z filmów.

Powieść kryminalna zawsze cieszyła się u mnie przywilejami. W tej mamy intrygę kryminalną trochę skomplikowaną jak dla przeciętnego czytelnika, ale myślę, że dla miłośników powieści Maurice Leblaca to prawdziwa perełka.

Tutaj głównym bohaterem nie jest jak by się zdawało najsłynniejszy paryski włamywacz-dżentelmen, ale siedemnastoletni uczeń, którego tok rozumowania zachwyca nawet policję.

Fabuła jest nieco skomplikowana, ale przyciągająca uwagę, niestety trochę dekoncentrował mnie styl jakim napisana jest książka. Oczywiście to nic złego, ale chyba po prostu dawno nie czytałam powieści napisanej takim językiem, czyli odpowiednim do epoki fabuły. Ale słownictwo i zwroty, jak również treści dialogów nie mogły być inne, bo język współczesny spowodowałby całkiem inny odbiór treści.

Myślę, że gdyby ktoś zmienił personalia bohaterów i wysłałby ten tekst do wydawnictw pod swoim nazwiskiem lub pod pseudonimem, mógłby zostać określony grafomanem. Tak bardzo różni się styl jakim pisali kiedyś, a jakim piszą współcześni autorzy.

Sama intryga kryminalna jak na opowieści o Arsenie Lupi...

| link |
@zahorkruksowana
@zahorkruksowana
2022-02-18
10 /10
Przeczytane
@werciajakubiak
2021-11-26
8 /10
Przeczytane KRYMINAŁ/THRILLER
@kasia.rzymowska
2021-10-13
7 /10
Przeczytane
@gdzie_ja_tam_ksiazka
2021-10-10
7 /10
Przeczytane
@nemo
2021-01-09
10 /10
Przeczytane
@Darek
2020-03-17
8 /10
Przeczytane Posiadam 2020
@Becoming_Jane
@Becoming_Jane
2010-03-14
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

- Ach! Widzisz, Beautrelet, ze wszystkich szalonych radości, których doznałem w swym awanturniczym życiu, żadna nie jest warta radości, którą mi sprawia jej spojrzenie, kiedy jest ze mnie zadowolona... Czuję się wtenczas słaby jak dziecko... i mam ochotę płakać...
Zdawałoby się, że ta lekkość jego słów, ta sarkastyczna wizja życia sprawiała jej cierpienie. - Umilknij - szepnęła. Ten uśmiech może wyzywa przeznaczenie... Jeszcze tyle może nas czekać nieszczęść!
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Arsène Lupin. Dżentelmen włamywacz
Arsène Lupin. Dżentelmen wł...
Maurice Leblanc
7.7/10
Dżentelmen - włamywacz. A niekiedy wyśmienity detektyw. Arsène Lupin zasłynął prawdziwym mistrzo...
Arsène Lupin kontra Herlock Sholmès
Arsène Lupin kontra Herlock...
Maurice Leblanc
8.2/10
Niezwykły pojedynek, w którym do walki stają beztroski i zuchwały nieuchwytny francuski włamywacz k...
Arsene Lupin tom 4 813 część 1
Arsene Lupin tom 4 813 część 1
Maurice Leblanc
9/10
Kolejne awanturnicze przygody Arsene'a Lupin zaczynają się od morderstwa w eleganckim hotelu w centr...
Arsene Lupin tom 5 813 część 2
Arsene Lupin tom 5 813 część 2
Maurice Leblanc
9/10
Dawny Paryż, ruiny zamku w niemieckim Veldenz, Maroko. Wartka, pełna zwrotów akcja. Bohater: Arsene ...
Arsene Lupin tom 6 Wyznania Arsene'a Lupin
Arsene Lupin tom 6 Wyznania...
Maurice Leblanc
10/10
Szósty tom przygód Arsena Lupin zawiera serię opowiadań, które pierwotnie ukazały się w 1922 r. Na ł...
Kryształowy korek
Kryształowy korek
Maurice Leblanc
7.8/10
© 2007 - 2024 nakanapie.pl