Ateistyczna rodzina. Jak pomóc dziecku odnaleźć sens życia w świecie bez Boga?

Dale McGowan
Ateistyczna rodzina. Jak pomóc dziecku odnaleźć sens życia w świecie bez Boga?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jaki jest sens życia? Co dzieje się z nami po śmierci? To jedne z najtrudniejszych pytań, jakie może zadać nam dziecko. Udzielenie na nie odpowiedzi jest wystarczająco skomplikowane nawet wtedy, gdy rodzice i opiekunowie mają wsparcie wspólnoty religijnej i jej duchowego przywódcy (księdza, pastora, rabina). Jeśli postanowiliście wychować dziecko bez religii ta książka może wam pomóc. Gdy ktoś powie coś, co wyda ci się ważne, zadaj sobie pytania: Czy ludzie wierzą w to z powodu przedstawionych powodów? A może uwierzyli z powodu tradycji, autorytetu lub objawienia? Kiedy następnym razem ktoś ci powie, że coś jest prawdą, czemu nie miałabyś zapytać: Jakie dowody to potwierdzają? Jeśli nie będzie potrafił udzielić zadowalającej odpowiedzi, mam nadzieję, że poważnie się zastanowisz, zanim uwierzysz w to, co ci powiedział! Richard Dawkins (fragment listu do córki, pełny tekst w niniejszym tomie)
Tytuł oryginalny: Parenting Beyond Belief
Data wydania: 2012-08-22
ISBN: 978-83-7554-527-2, 9788375545272
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 381
dodana przez: Asamitt

Autor

Dale McGowan Dale McGowan
Urodzony 28 lutego 1963 roku w USA
Dale McGowan – wielokrotnie nagradzany doktor sztuk muzycznych, nauczyciel, pisarz, redaktor i mówca. Autor ośmiu książek i trzech podcastów z dziedziny ateizmu, wychowania dzieci w rodzinie wolnej od religii, w tym wydanej w 2012 roku nakładem Wyda...

Pozostałe książki:

Jak wychować wolnomyśliciela Poza wiarą
Wszystkie książki Dale McGowan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ateistyczna rodzina. Jak pomóc dziecku odnaleźć sens życia w świecie bez Boga? aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ateistyczna rodzina. Jak pomóc dziecku odnaleźć sens życia w świecie bez Boga?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl