Atlas II wojny światowej, nowe wydanie

Andrew Wiest, David Jordan
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Atlas II wojny światowej, nowe wydanie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Atlas II wojny światowej jest wyczerpującym, ilustrowanym przewodnikiem po wydarzeniach tamtego okresu. Szczegółowo przedstawia przebieg kampanii lądowych, morskich i powietrznych, pozwalając czytelnikowi śledzić sukcesy i porażki obu stron konfliktu. 160 kolorowych map ilustruje przebieg walk na wszystkich obszarach działań wojennych. W książce opisano lądowe kampanie w Europie Północno-Wschodniej, Włoszech, Afryce Północnej, ZSRR, Azji Południowo-Wschodniej oraz na Pacyfiku, bitwy morskie na Atlantyku i Morzu Śródziemnym, batalie między lotniskowcami na Pacyfiku oraz bombardowania w Europie i w rejonie Pacyfiku, na zniszczeniu japońskich miast – Hiroszimy i Nagasaki – kończąc.
Data wydania: 2018-08-10
ISBN: 978-83-7887-838-4, 9788378878384
Wydawnictwo: Dragon
Kategorie: Historia, Hobby
Stron: 256
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Andrew Wiest Andrew Wiest jest profesorem historii, kierownikiem programu badań nad wojną wietnamską i jednym z kierowników Ośrodka Studiów Wojennych i Społecznych na University of Southern Mississippi. Wykładał na USAF Air War College oraz na Royal Military Aca...

Pozostałe książki:

Atlas II wojny światowej Front zachodni 1917-1918. Historia pierwszej wojny światowej
Wszystkie książki Andrew Wiest

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Atlas II wojny światowej, nowe wydanie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2020-05-02
6 /10
Przeczytane 03. II Wojna Światowa

Jestem szczęśliwym posiadaczem II wydania (2014 r.). Atlas podzielony chronologicznie, a w ramach chronologii na poszczególne teatry działań wojennych. Opisy poszczególnych kampanii i bitew bardzo zwięzłe i konkretne. Mapy przejrzyste i czytelne. Niestety zdarzają się (przynajmniej w wydaniu z 2014 r.) pojedyncze błędy - za to RAŻĄCE, ale przy tym dość oczywiste - łatwe do wychwycenia nawet przez czytelnika o bardzo podstawowej wiedzy historycznej. Pozycja bardzo przydatna dla osób, które chcą widzieć układ sytuacyjny terenu, w którym odbywają się wydarzenia, o których się aktualnie czyta. Niestety gabaryty pozycji dyskwalifikują ją w roli atlasu podręcznego - może pełnić jedynie rolę atlasu stacjonarnego.
W mojej ocenie jest to pozycja przydatna, ale nie pozbawiona wad.

× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Atlas II wojny światowej, nowe wydanie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl