August i Rzym: pamięć, rytuały i praktyki życia codziennego

Elżbieta Jastrzębowska, Andrzej Wypustek, Adam Ziółkowski, Krzysztof Królczyk ...
Książka August i Rzym: pamięć, rytuały i praktyki życia codziennego
Książka August i Rzym: pamięć, rytuały i praktyki życia codziennego
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Artykuły tworzące niniejszy tom dotyczą cesarza Augusta i miasta Rzym. W tym związku nie chodziło jednak tylko o to, aby w centrum zainteresowania postawić jednego człowieka i jedno miejsce, ale aby ich wspólny ogląd brał także pod uwagę stan współczesnej humanistyki oraz nowe pola badawcze historii (pamięć, rytuały oraz praktyki życia codziennego). Autorzy testów reprezentują nie tylko różne ośrodki akademickie, odmienne tradycje naukowe i dyscypliny zajmujące się starożytnością, ale także różne pokolenia badawcze. Tym samym prezentują różne sposoby widzenia historii oraz odmienne strategie jej interpretacji i wyjaśniania. Wszystkich ich jednak łączy fascynacja starożytnym Rzymem i chęć upamiętnienia dwutysiąclecia śmierci pierwszego princepsa. Praca pod redakcją naukową Lechosława Olszewskiego, Pawła Sawińskiego i Adama Ziółkowskiego  
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7654-358-1, 9788376543581
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
Seria: Studia Europaea Gnesnensia
Kategoria: Historia
Stron: 278
dodana przez: Mirko

Autor

Urodzona 12 maja 1946 roku

Profesor Archeologii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przy okazji studiów w Rzymie, Paryżu i Freiburgu oraz licznych późniejszych wyjazdów naukowych autorka poznała niemal cał...

Książki Elżbieta Jastrzębowska

Wszystkie książki Elżbieta Jastrzębowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka August i Rzym: pamięć, rytuały i praktyki życia codziennego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka August i Rzym: pamięć, rytuały i praktyki życia codziennego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}