Autorytet prawa : eseje o prawie i moralności

Joseph Raz
Autorytet prawa : eseje o prawie i moralności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Prawo żąda od nas lojalności i posłuszeństwa. Każdy system domaga się autorytetu. Lecz jaki autorytet ma prawo? Jaki autorytet powinniśmy mu przyznać? Jest to najważniejsze pytanie, na jakie próbuje odpowiedzieć ta książka."
Książka Josepha Raza (profesora filozofii prawa w Columbia University w Nowym Jorku i Balliol College w Oksfordzie) jest z pewnością najlepiej znaną obroną pozytywizmu prawniczego, który ciagle jeszcze bywa w Polsce rozmaicie pojmowany. Celem książki jest przede wszystkim wyjaśnienie sensu obu pojęć: "autorytet" i "prawo". Dążenie do uniknięcia zamętu pojęciowego w sporach moralnych i politycznych, będące warunkiem właściwego zajęcia się ich przedmiotem stanowi niewątpliwy wkład pozytywiamu w dorobek nauk prawnych.
Autor: Joseph Raz
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-87916-86-2, 9788387916862
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Autorytet prawa : eseje o prawie i moralności aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Autorytet prawa : eseje o prawie i moralności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl