Bajki, wierszyki i piosenki Babci Irenki

Irena Bartkowska, Sławomir Janowski
Bajki, wierszyki i piosenki Babci Irenki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Irena Bartkowska jest znakomitym przykładem, jak  niewinny impuls może w człowieku wyzwolić artystyczne moce. Pojawienie się wnuków uskrzydla wszystkie babcie, a u Ireny Bartkowskiej wielkie uczucie do trzech wnuczek i wnuka zaowocowało blogiem „Babcia Irenka".  Od  tego  wszystko  się  zaczęło.

Blog zyskał ogromną popularność, od kiedy zaczęły się na nim pojawiać wiersze autorki. Odbiór czytelników był tak dobry, że w konsekwencji  powstał  pomysł  nagrania  płyty  oraz  wydania  książki.

Irena Bartkowska napisała wiele wspaniałych wierszy dla dzieci i dla dorosłych, tu jednak prezentujemy wiersze wybrane specjalnie dla dzieci... ale właśnie,  czy  rzeczywiście  tylko  dla  dzieci?

Autorka pisze z potrzeby serca. Określa w ten sposób swój stosunek do otaczającej rzeczywistości: rodziny, dzieci, przyjaciół, spraw społecznych. Spogląda w przeszłość, ale również próbuje odgadnąć przyszłość. To bardzo ważne, wszakże na jej oczach rosną dzieci, wnuki i... pojawiają się pytania o ich los, szczęście. Babcia to piękny „zawód". Gwarantuje doświadczenie, dystans do świata,  bezmiar miłości dla rodziny i chęć pozostawienia po sobie dobrych wspomnień. W wierszach „Babci Irenki" usłyszymy fascynację światem wielkim, ale też i małym – tym widzianym z ogrodowej werandy. Usłyszymy fascynację przyrodą, tym co niesie dla człowieka, jej kojącym, życiodajnym wpływem. Wiersze mają w sobie całą magię nierozwiązanych tajemnic przyrody i jej ulotnej komunikacji z ludzką duszą. Nie stosuje prostej personifikacji. Zarówno dzieci jak i dorośli odnajdują w tych tekstach swoje własne, ważne sprawy, swój wewnętrzny świat, swoje wspomnienia i marzenia, swój wewnętrzny spokój. Niezwykle sugestywna realizacja dźwiękowa, aktorskie fajerwerki i wartka narracja pozwalają słuchaczom  zapomnieć  o  „bożym świecie"  i  odpłynąć  w  krainę własnej  wyobraźni.

To rzadkość, gdy wiersze mają zdolność do łączenia pokoleń, gdy spotykają się z zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Autorka dała rodzicom i dziadkom potężne narzędzie do edukacji i wspólnej zabawy. Pomagają w tym również piosenki – świetnie nadające się do wspólnego śpiewania. Na płycie są piosenki, ale jeszcze też coś nowego, specjalnego, coś co już teraz staje się znakiem rozpoznawczym „Babci Irenki". Autorka postawiła sobie za cel ambitne zadanie wprowadzania dzieci w świat muzyki klasycznej.

W konsekwencji na płycie znalazły się dwa wiersze  napisane  do  mu-zyki Chopina i Mozarta. Cytaty muzyczne wielkich mistrzów wykonała pianistka Monika Rosca, znana teżz  kreacji  aktorskiej  postaci  Nel  w  filmie  „W pustyni  i  w  puszczy"

Irena Bartkowska prezentuje również ogromny talent aktorski. Autorka ma swój własny, oryginalny styl, który już teraz zyskuje zagorzałych  wielbi-cieli.

Reżyserii i realizacji akustycznej podjął się Sławomir Janowski, który również całość znakomicie zilustrował muzycznie. Piosenki są bardzo łatwe do powtórzenia i idealnie nadają się do wspólnego śpiewania. Charakter opracowania dźwiękowego nadaje nagraniu rangę spektaklu - słuchowiska.

Mają zatem państwo w ręku debiutancką płytę Ireny Bartkowskiej – płytę, która zrobi sporo zamieszania na rynku wydawniczym. „Tacy autorzy" to rzadkość, a ich pojawienie się, to prawdziwe święto dla czytelników i  słuchaczy.  Świętujmy więc razem,  słuchając  wierszy  Ireny  Bartkowskiej.

Data wydania: 2015-07-31
ISBN: 978-83-64405-12-9, 9788364405129
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: Hi-Endpol
Kategorie: Poezja, Dla dzieci
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bajki, wierszyki i piosenki Babci Irenki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bajki, wierszyki i piosenki Babci Irenki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl