Bezpieczeństwo systemu bankowego : (konkurencja czy współpraca?)

Włodzimierz Szpringer
Bezpieczeństwo systemu bankowego : (konkurencja czy współpraca?)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W książce zaprezentowana jest nowoczesna wizja bezpieczeństwa systemu bankowego, na którą składa się wiele elementów (normy ostrożnościowe, regulacje kapitałowe, nadzór bankowy oraz systemy gwarancyjne, pomocowe i płatnicze, polityka banku centralnego). Autor zastanawia się nad istotą bezpieczeństwa w kontekście konkurencji i współpracy na rynku bankowym UE oraz istotą konfliktu między zapobieganiem upadłości a promocją konkurencji. W tym celu analizuje problemy kryzysów bankowych, pomocy publicznej dla banków oraz pożyczek ostatniej instancji, rolę europejskiego układu instytucjonalnego (EMU i EBC), systemów płatniczych oraz nadzoru bankowego w kontekście integracji europejskiej.Autor bada również znaczenie systemów gwarantowania depozytów oraz pomocy publicznej dla banków w UE na tle dyskutowanych rozwiązań alternatywnych, bliższych teoriom rynkowym wynikają one bowiem z cech poszczególnych gospodarek krajowych i mogą być trwałą częścią systemu.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-88904-10-3, 9788388904103
Wydawnictwo: Twigger S.A.

Autor

Włodzimierz Szpringer Włodzimierz Szpringer Prof. dr hab. Włodzimierz Szpringer – profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Zarządzania). Wykładowca i ekspert z zakresu bankowości i prawa bankowego, polityki i prawa konkurencji, prawnych i ekonomic...

Pozostałe książki:

E-commerce, e-banking : wyzwania globalizacji Blockchain jako innowacja systemowa. Od internetu informacji do internetu wartości. Wyzwania dla sektora finansowego Innowacyjne modele e-biznesu INSTYTUCJE NADZORU W SEKTORZE FINANSOWYM Datafikacja. Gospodarka oparta na danych
Wszystkie książki Włodzimierz Szpringer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bezpieczeństwo systemu bankowego : (konkurencja czy współpraca?) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bezpieczeństwo systemu bankowego : (konkurencja czy współpraca?). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl