Biała jak mleko, czerwona jak krew

Alessandro D'Avenia
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów
Biała jak mleko, czerwona jak krew
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów

Opis

Współczesne Love Story. Historia pierwszej miłości.
Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.
Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.
Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.
Data wydania: 2011-10-03
ISBN: 978-83-240-1653-2, 9788324016532
Wydawnictwo: Znak
Stron: 308

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Biała jak mleko, czerwona jak krew

10.10.2011

Alessandro D'Avenia to odkrycie włoskiej literatury. Tak krzyczy każda wzmianka o nim znaleziona w internecie. Tak twierdzi również okładka książki "Biała jak mleko, czerwona jak krew". Chyba i ja tak twierdzę, mimo, że literatury włoskiej praktycznie nie znam. Trudno jednak nie zgodzić się z tym twierdzeniem po przeczytaniu książki, która od pierw... Recenzja książki Biała jak mleko, czerwona jak krew

Życie bywa okrutne, ale co nas nie zabije to nas wzmocni

29.11.2011

Alessandro D'Avenia z zawodu jest nauczycielem w liceum w San Carlo w Mediolanie. Został okrzyknięty objawieniem włoskiej literatury, a jego debiutancka powieść nosi tytuł „Biała jak mleko, czerwona jak krew”. Głównym bohaterem jest Leo, odważny i w pewnych sytuacjach, dosyć bezczelny szesnastolatek, który cały świat postrzega i poznaje po przez... Recenzja książki Biała jak mleko, czerwona jak krew

@tala86@tala86

Słodko gorzka miłość

3.11.2011

"Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość jest czerwona jak krew." Miłość jest chyba najważniejszą rzeczą, który podtrzymuje nasz świat. Sam autor tej powieści chyba taki sądzi. Alessandro D'Avenia jest dopiero debiutującym autorem, jednak jego powieść "Biała jak mleko, czer... Recenzja książki Biała jak mleko, czerwona jak krew

Biała jak mleko, czerwona jak krew - Alessandro D'Avenia

26.08.2012

„Tak to już jest na tym świecie, że nie zauważa się tego, co ma się najbliżej” Alessandro D'Avenia został odkryciem włoskiej literatury, kiedy powieść Biała jak mleko, czerwona jak krew stała się bestsellerem. Czytając liczne opinie czytelników można zauważyć pewien schemat - praktycznie każdy znajduje w tej pozycji coś co mu się podoba. Czy to ni... Recenzja książki Biała jak mleko, czerwona jak krew

@Cassiel96@Cassiel96

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

KO
@kolmanka
2011-10-31
10 /10

"Miłość istnieje nie po to by dać nam szczęście, ale po to byśmy mogli sprawdzić jak silna jest nasza odporność na ból" Na początku bardzo bałam się, że książka będzie przypominała mi słynny wyciskacz łez - "Szkołę uczuć". Jednak, kiedy dobrnęłam do końca powieści byłam pozytywnie zaskoczona i zauroczona stylem pisarza i historią o miłości, czasem niełatwej do ogarnięcia rozumem. Leo jest specyficznym nastolatkiem. Ma w sobie niezwykłą wrażliwość. Dzielni się z czytelnikami swoim życiem, uczuciami do pięknej Beatrice - której skóra jest biała jak mleko, a miłość do niej czerwona niczym krew. Chłopak przyjaźni się z Sylvią. To właśnie jej powierza swoje sekrety i obawy, uczy się do egzaminów, spędza wolny czas. To ona dopinguje go podczas meczów piłki nożnej, pielęgnuje gdy jest chory i pociesza, kiedy doskwiera mu samotność. Ją kojarzy z kolorem niebieskim - spokojem, równowagą i porządkiem. Nastolatek ma chyba małą obsesję na punkcie Beatrice. Jest piękna, ma ognistorude, długie włosy, delikatny uśmiech i czarujące dołeczki w policzkach. Okładka idealnie oddaje jej postać. Tak właśnie ją sobie wyobrażałam. Sama zainteresowana jednak nie podejrzewa o uczuciu jakim została obdarzona przez Lea. Ba, chyba nie do końca wie o jego istnieniu. Życie chłopaka legło w gruzach, kiedy dowidział się, że obiekt jego uczuć ma białaczkę. Jest załamany, zaniedbuje szkołę i wszystko traci sens. Decyduje się oddać dziewczynie swoją krew, pisze jej listy miłosne, ulega poważnemu wypadkowi, obse...

| link |
@Eversleep
@Eversleep
2013-09-25
10 /10
Przeczytane

Powieść trochę przypominająca "Notatki samobójcy", czy "Gwiazd naszych wina". Ciekawa lecz nieco zagmatwana - jednak w końcu jest napisana w formie przemyśleń,w takim razie kto ma porządek w głowie? Czy LOVE STORY? Nie jestem pewna. Miłość to dwie osoby, tu z różnych punktów widzenia była to jedna lub trzy . O miłości opowiadał Leo. Jego naprawdę kochała Sylvia. Beatrice kochała ulotne życie. Ta książka to ślepa pogoń za miłością. Pytanie jest jedno: czym ona jest? POLECAM

| link |
@Natula
2011-09-29
8 /10
Przeczytane

„Biała jak mleko, czerwona jak krew” pulsuje mocą dwóch skrajny kolorów, tak bardzo różniących się, a jednoczenie tak doskonale do siebie pasujących. Opisywana historia to emocje i jeszcze raz emocje. Każde zdanie brzmi jak rytm naszego wnętrza, czytanie jest proste, bo uczucia nie potrzebują skomplikowanych słów.

| link |
@SlumberGirl
@SlumberGirl
2011-11-01
8 /10
Przeczytane Biblioteczka :o

„Biała jak mleko, czerwona jak krew” to książka poruszająca poważne tematy, ale w sposób lekki, przystępny i bynajmniej nienużący i faktycznie jest to współczesne „Love Story”. Książkę czytało mi się przyjemnie, dlatego z czystym sumieniem polecam i oceniam ją jako bardzo dobrą.

| link |
@tala86
@tala86
2011-11-18
10 /10
Przeczytane Zrecenzowane

Książka wciągająca i zmuszająca do głębszych przemyśleń. Jest to naprawdę doskonała lektura w dzisiejszym zalewie romansów paranormalnych. Polecam każdemu, kto chce spędzić z książka miły czas i oderwać się na chwilę od wampirów, wilkołaków i innych.

| link |
@Sheena
@Sheena
2012-04-26
Przeczytane

Świetna książka! Skończyłam wczoraj i jestem pod ogromnym wrażeniem! Zmusza do przemyśleń nad życiem, przyszłością i marzeniami. Uświadomiła mi coś bardzo ważnego, utożsamiłam się z Silvią.

| link |
@ZosiaVelZocha
@ZosiaVelZocha
2011-10-12
8 /10
Przeczytane

Książkę czyta się bez mrugnięcia okiem, tak szybko. Jest przepełniona emocjami, które towarzyszą nam codziennie. Poruszająca.

| link |
@Enigma
@Enigma
2014-11-07
10 /10
Przeczytane

Po pierwszej stronie myślałam, że nie ma co czytać dalej a tu bardzo miłe zaskoczenie. Polecam :)

| link |
@Madame_K
@Madame_K
2014-04-19
8 /10
Przeczytane Posiadam

Książka mimo swoich wad jest warta przeczytania. Polecam

| link |
@Blueberry912
@Blueberry912
2012-06-02
8 /10
Przeczytane Posiadam Wymienię

Przyjemna lektura :)

| link |
@panna.zorza
2023-01-23
7 /10
Przeczytane
@HaWanka
@HaWanka
2021-09-05
2 /10
Przeczytane wydanie tradycyjne
@Amethyst
@Amethyst
2013-03-11
10 /10
@Bezimiennaa
@Bezimiennaa
2012-12-18
8 /10
@BagatElka
2019-11-13
7 /10
Przeczytane ZZZ....oddane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Biała jak mleko, czerwona jak krew. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl