Białe ciała

Jane Robins
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Białe ciała
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Pełen napięcia thriller psychologiczny wykorzystujący motyw popełnionej cudzymi rękami „zbrodni bez motywu”.

Callie i Tilda są bliźniczkami. Jednak to Tilda jest tą ładniejszą i bardziej utalentowaną. Callie od dzieciństwa żyje w cieniu „lepszej” siostry, darząc ją obsesyjnym uwielbieniem.

Kiedy Tilda poznaje bogatego i intrygującego Felixa, wydaje się, że będzie to para idealna. Callie jednak szybko zauważa rysy na tym pięknym obrazie. Jej zdaniem Tilda całkowicie ulega dominującemu mężczyźnie: porzuca dla niego karierę, podporządkowuje się jego chorobliwej pedanterii, już nie chce dzielić się z siostrą swoimi przeżyciami. Co więcej, Callie dostrzega inne, już namacalne, a przez to bardziej zatrważające oznaki: Tilda niepokojąco chudnie, a jej ciało jest posiniaczone. Obrazu dopełniają niekontrolowane ataki złości Felixa i strzykawki znalezione w łazienkowym koszu na śmieci. Callie postanawia za wszelką cenę ratować siostrę, nieraz narażając się przy tym na niechęć i śmieszność, a także ryzykując własny związek z sympatycznym Wilfem. Pomocy szuka między innymi w internetowej grupie wsparcia dla ofiar przemocy domowej, ale sprawy wymykają się spod kontroli i jedna z jej nowych znajomych ginie z ręki brutalnego mężczyzny. Do kolejnej tragedii dochodzi wkrótce po ślubie Tildy i Felixa.

Zagrożenie jest prawdziwe, niemniej Callie coraz częściej się zastanawia, czy przypadkiem nie padła ofiarą własnych obsesji, które wypaczają jej widzenie rzeczywistości. Odpowiedź nadejdzie z czasem – jednoznaczna i zaskakująca.
Tytuł oryginalny: White bodies
Data wydania: 2018-06-06
ISBN: 978-83-8015-666-1, 9788380156661
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Thriller psychologiczny
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 376

Autor

Jane Robins Jane Robins Jane Robins zaczynała pracę zawodową jako dziennikarka „The Economist”, BBC i „Independent on Sunday”. Jest autorką trzech książek z literatury faktu: Rebel Queen, The Magnificent Spilsbury i The Curious Habits of Dr. Adams.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Siostrzane więzi

WYBÓR REDAKCJI
15.04.2021

Siostrzane więzi bywają różne, ale czasem są podobne do tych, które prezentuje Robins. W tym wypadku nie mamy do czynienia z zazdrością między dziewczynami, czy kwestiami wychowawczymi i pokładaniem rodzicielskiej miłości tylko w jednej z nich. Jest to kwestia osobowości dziewczynek, ich odmiennych charakterów, jak i wynikających z tego problemów ... Recenzja książki Białe ciała

@Asamitt@Asamitt × 17

Moja opinia o książce

Opinie

@mishi22
2022-05-07
5 /10
Przeczytane
@dvdevil_2
2021-10-23
6 /10
Przeczytane
@Asamitt
2021-04-15
7 /10
Przeczytane ✈ Wymienione/Sprzedane Thriller psychologiczny
@ejwa1960
2019-11-20
4 /10
Przeczytane 2018 Sensacja, thriller, horror,kryminał Z biblioteki

Cytaty z książki

O nie! Książka Białe ciała. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl