Biały elf

Paulina Rola
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Biały elf
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Często to, czego boimy się najbardziej, drzemie głęboko w nas samych…

Życie białego elfa w świecie ludzi przypomina koszmar. Wyszydzany i poniewierany Estalavanes, pracujący jako pomywacz w noclegowni w Cichobrzegu, ma tylko jedno marzenie: by inni przestali na niego zwracać uwagę.

Tymczasem w miasteczku zjawiają się wysłannicy Złowieszczego Niedźwiedzia, którzy całkowicie odmienią życie niepozornego młodzieńca. Est porzuci codzienność, by trafić pod skrzydła Maga, starego mnicha. Wkrótce dowie się, jak poskramiać emocje, jak sobie radzić z nadmiarem magii zgromadzonej w ciele, ale przede wszystkim, jak odnaleźć swoją prawdziwą życiową drogę. Rzucony w wir niesamowitych wydarzeń chłopak jeszcze nie wie, że w ślad za nim podąża ciemność, która z wolna spowija pogrążoną w konflikcie krainę zwaną Estarionem…
Data wydania: 2022-10-10
ISBN: 978-83-8219-996-3, 9788382199963
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Fantasy
Stron: 652
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Biały elf? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@lachoska
2022-11-24
5 /10

Tym razem przed mój czytelniczy nos trafiła prawdziwa cegła.

Biały elf autorstwa Pauliny Roli ma 652 strony i jest to naprawdę spore tomiszcze.

Z czym to się je?

Estalavanesa życie nie rozpieszczało. Porzucona przez wszystkich sierota, darmowa siła robocza, wyrzutek. To tylko kilka określeń, które do niego pasują. Zawsze na uboczu społeczności, nie pasujący do ludzi a nawet rzekłabym skrajnie odmienny. Od samego początku los rzuca chłopakowi kłody pod nogi. Okrutni opiekunowie, głupie i złośliwe przybrane rodzeństwo, ubóstwo i świat w którym przyszło mu żyć, tak niewspółgrające z jego starą, mądrą duszą…

Ale tylko do czasu, gdy chłopca w końcu odnajduje dobra wróżka…

Ha! Nie no żartowałam. Los młodego elfa zmienia się diametralnie ale nie za sprawą dobrotliwej staruszki w krynolinie ale dzięki łysemu jak kolano, staremu doradcy Niedźwiedzia. Choć Zrzęda sam nie dysponuje magią potrafi ją przejmować ale i wyczuwać i właśnie dzięki temu talentowi zauważa, że światło młodego posługacza błyszczy jaśniej niż wszystkich gości noclegowni razem wziętych.

Ten jeden wieczór zmienia wszystko, Est przestaje być samotną skałą w morzu ludzi, przestaje być tylko nic nieznaczącym sierotą, a staje się uczniem Maga. Nie jest to jednak taka bułka z masłem jak się wydaje, ciągłe docinki i strach wywołany odmiennością bohatera będzie mu jes...

| link |
@kamafama0713
2022-11-08
6 /10

Cześć, cześć.
Dziś przychodzę do Was z kolejną recenzją dla wydawnictwa Novae Res.
Tym razem w moje ręce trafił "Biały elf" autorstwa Pauliny Roli.
Często to czego najbardziej się boimy drzemie głęboko ukryte w nas samych.
Życie elfa w świecie ludzi nie jest łatwym zadaniem, gdyż człowiek ma to do siebie,że gdy czegoś nie zna, nie potrafi wyjaśnić czuje się zagrożony. Często odpowiedzią na wszechogarniający strach jest agresja.
Najlepiej przekonał się o tym Estalavanes, główny bohater książki.
Chłopak pracuje w noclegowni w małej miejscowości Cichobrzegi ,doznaje jednak wielu szykan ze strony swoich opiekunów, więc gdy tylko ma ku temu okazje wymyka się ze swego więzienia pod ich nieobecność..
Początkowo wydaje się, że ta sekretna wycieczka niczym nie będzie się różnić od wielu poprzednich, które polegały po prostu na czytaniu ulubionej księgi.
Nic bardziej mylnego..
W ręce elfa trafia magiczna bransoleta.. a do tego w miasteczku pojawią się nieznani wędrowcy... znajomość z nimi będzie początkiem serii niezwykłych zdarzeń..
Wkrótce Est dowie się, jak poskramiać emocje, jak sobie radzić z nadmiarem magii zgromadzonej w ciele i wyruszy na poszukiwanie swojej życiowej drogi.
Pomysł na fabułę tej powieści jest naprawdę dobry.. tyle tylko,że opisy są nieco zbyt rozwlekłe .. ponadto wprawnemu czytelnikowi może przeszkadzać zbyt duża liczba powtórzeń.
Mam wrażenie, że autorka w wielu aspektach inspirowała się twórczością J. R.R....

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Biały elf. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl