Biały Puchaty Króliczek

Wiktoria Mikulska "Lis W. A. Mikulska"
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Biały Puchaty Króliczek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

“Biały Puchaty Króliczek” to współczesna baśń, odwracający perspektywę, surrealistyczny sen zwierzęcia, które nie jest w stanie pojąć ludzkiej cywilizacji. Zbrodnie i głupoty ludzkości, siła przyjaźni i sojuszu pomiędzy zupełnie różnymi od siebie istotami. Opowieść z cuchnących kanałów, zaśmieconych ulic i mieszkań kochających puchate stworzenia dziewczynek. Czy jesteś gotowy przejrzeć się w krzywym zwierciadle?  
Data wydania: 2019-10-01
ISBN: 978-83-955399-1-6, 9788395539916
Wydawnictwo: Własny sumpt
Stron: 54
dodana przez: Mirko

Autor

Wiktoria Mikulska "Lis W. A. Mikulska" Wiktoria Mikulska "Lis W. A. Mikulska"
Urodzona 22 lipca 1998 roku w Polsce (Wrocław )
Prawie historyk sztuki, a prawie nie. Rodowita Wrocławianka, ale zakochana w Pradze. W 2014 rozpoczęła publikacje swoich prac na portalu wattpad.com, chociaż swoje pierwsze spotkania z piórem doświadczyła pisząc na niepublicznych blogach. Przez dw...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Czasem lepiej nie wiedzieć"

WYBÓR REDAKCJI
10.10.2019

Lubicie kiedy bohaterami opowieści są zwierzęta? "Biały Puchaty Króliczek" Lisa W. A. Mikulskiej to historia napisana z perspektywy tytułowego Króliczka. Jest opisem jego przygód i doświadczeń życiowych, a co ważniejsze doświadczeń związanych z ludźmi. O czym konkretnie jest "Biały Puchaty Króliczek"? W skrócie o ekspansji gatunku ludzkiego, ... Recenzja książki Biały Puchaty Króliczek

W krzywym zwierciadle "Białego Puchatego Króliczka"

11.10.2019

Przeczytanie tej krótkiej nowelki zajęło mi dosłownie chwileczkę. Historia Białego Puchatego Króliczka, utrzymana w konwencji baśni, jest nietypowym krzywym zwierciadłem, w którym niejeden z nas może się przejrzeć. Pytanie co w nim zobaczy? *** Autorka głównym bohaterem uczyniła króliczka, stworzenie, które ze swoim słodkim wyglądem ... Recenzja książki Biały Puchaty Króliczek

Z miłości do zwierząt

5.11.2019

"Biały puchaty króliczek" wpadł w moje ręce zupełnie przypadkiem. Czytałam akurat recenzje równych książek w portalu Na Kanapie i właśnie na tę trafiłam. A ponieważ lubię historie o zwierzakach, wzięłam się za nią od razu. Zwłaszcza, że jest króciutka. Sam opis książki wiele nie mówi, ale już sugeruje, że będzie to bardzo pouczająca... baśń. Bo ... Recenzja książki Biały Puchaty Króliczek

Moja opinia o książce

Opinie

@WystukaneRecenzje
Przeczytane
PA
2019-10-22
10 /10
Przeczytane

"Biały puchaty króliczek" wpadł w moje ręce zupełnie przypadkiem. Czytałam akurat recenzje równych książek w portalu Na Kanapie i właśnie na tę trafiłam. A ponieważ lubię historie o zwierzakach, wzięłam się za nią od razu. Zwłaszcza, że jest króciutka.
Sam opis książki wiele nie mówi, ale już sugeruje, że będzie to bardzo pouczająca... baśń. Bo w sumie inaczej bym tej opowieści nie nazwała.


Opis pochodzący wprost od Autorki:


"Biały Puchaty Króliczek” to współczesna baśń, odwracający perspektywę, surrealistyczny sen zwierzęcia, które nie jest w stanie pojąć ludzkiej cywilizacji. Zbrodnie i głupoty ludzkości, siła przyjaźni i sojuszu pomiędzy zupełnie różnymi od siebie istotami. Opowieść z cuchnących kanałów, zaśmieconych ulic i mieszkań kochających puchate stworzenia dziewczynek. Czy jesteś gotowy przejrzeć się w krzywym zwierciadle?"


Nawet nie wyobrażacie sobie ulgi, jaką poczułam czytając, że to właściwie surrealistyczny sen. Nie od dziś wiadomo, że ludzie są okrutni wobec zwierząt. I nie, nie chodzi tu o kwestię jedzenia, przetrwania, a o zwykłą podłość i brak empatii. To są żywe stworzenia i w tej lekturze Autorka dosłownie wytyka palcem fakt, że człowiek jest najokrutniejszym ze zwierząt, bo wyrządza krzywdę innym świadomie, często złośliwie czy dla zabawy. Zwierzę jeśli zabija, zabija dla pożywienia i przetrwania.


Historia białego króliczka zaczyna się w sklepie. Wtedy jeszcze ...

| link |
@Katarzyna_Wasowicz
2019-10-11
8 /10
@Silvestris
2019-10-10
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Biały Puchaty Króliczek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl