Wiktoria Mikulska "Lis W. A. Mikulska"

Autorka, 23 lata 3 czytelników
Obserwuj
9.3 /10
4 oceny z 1 książki,
przez 4 kanapowiczów
Urodzona 22 lipca 1998 roku w Polsce (Wrocław )
Prawie historyk sztuki, a prawie nie. Rodowita Wrocławianka, ale zakochana w Pradze.

W 2014 rozpoczęła publikacje swoich prac na portalu wattpad.com, chociaż swoje pierwsze spotkania z piórem doświadczyła pisząc na niepublicznych blogach.

Przez dwa lata była recenzentem amatorskich opowiadań na Wattpad, skąd na dobre przyjął się jej “lisi” pseudonim, udzielając się przy okazji w artykułach dotyczących kunsztu literackiego. W tym samym czasie uczęszczała na warsztatach Kreatywnego Pisania organizowanych w Ramach Forum Pisarskiego Dzieci i Młodzieży organizowanych przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 we współpracy ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich.

Również w 2016 związała się z grupą literacką Ailes, dzięki której udało się zadebiutować skromnym opowiadaniem w antologii “Godzina Diabła”, mającej premierę w październiku 2017 roku. Wciąż działając w publicystyce i amatorskiej pracy korektora, pojawiła się gościnnie z artykułem “Choroba Fantastomanów” na blogu Marii Kuli.

Nie tylko publicysta i prozaik, czasem poeta, nigdy niespełniony dramatopisarz. Od zawsze do szarego końca fantasta. Nie stroni od opowieści realistycznych: dramatów, groteski i powieści obyczajowych, ale jest gotowa wypróbować każdą konwencję literacką w imię poszerzania horyzontów i rozwijania umiejętności.

Pasjonatka sztuki w każdej formie, co widać i czuć w jej twórczości. Zakochana w muzyce, tańcu i teatrze, aktywnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych, co mogłaby robić całe życie. Uparcie dąży do rozwijania swojej pasji, by móc faktycznie spędzić resztę życia jako koneser sztuki i literat.

Książki

Biały Puchaty Króliczek
Biały Puchaty Króliczek
Wiktoria Mikulska "Lis W. A. Mikulska"
9.3/10
“Biały Puchaty Króliczek” to współczesna baśń, odwracający perspektywę, surrealistyczny sen zwierzęcia, które nie jest w stanie pojąć ludzkiej cywilizacji. Zbrodnie i głupoty ludzkości, siła przyjaźni...

Komentarze

Cytaty Wiktoria Mikulska "Lis W. A. Mikulska"

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl