Biblioteka standardowa C++

P. J. Plauger
Biblioteka standardowa C++
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Język C++ jest jednym z bardziej popularnych języków programowania. Został też uznany za element podstawowego kanonu wiedzy informatycznej. Polski czytelnik ma dziś dostęp do kilku bardzo dobrych pozycji o C++ (wydanych nawiasem mówiąc przez WNT). Niniejsza książka ma jednak nieco inny charakter niż pozostałe. Sięgając po nią, czytelnik musi już znać podstawy tego języka, aby móc w pełni z niej skorzystać. Traktuje ona bowiem o implementacji biblioteki języka C++, zgodnej z dotychczasową wersją standardu. Autor opisuje w kolejnych rozdziałach poszczególne moduły biblioteczne. Omawia przeznaczenie każdego modułu i jego związki z innymi modułami. Przedstawia projekt standardu dotyczący danego modułu i wskazuje kierunki możliwych zmian. Zamieszcza bardzo cenne uwagi praktyczne na temat właściwego stosowania składowych modułu, co z punktu widzenia programisty jest bardzo ważne. Przedstawia kod źródłowy plików nagłówkowych i plików z tekstem funkcji wchodzących w skład danego modułu, a także treść programu testującego, który może służyć do badania poprawności biblioteki. Czytelnik znajdzie w książce wiele ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Książka ta uczy, jak projektować i realizować specjalistyczne biblioteki w C++ zgodnie z regułami projektowania i programowania obiektowego. Jest przeznaczona dla studentów informatyki i dla programistów.
ISBN: 978-83-204-2075-3, 9788320420753
Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Biblioteka standardowa C++ nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Biblioteka standardowa C++. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl