Bitwa pod Megiddo (1457 r. p.n.e.)

Mirosław Barwik
Bitwa pod Megiddo (1457 r. p.n.e.)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Bitwa pod Megiddo była kluczowym etapem na drodze budowy egipskiego imperium przez króla Tutmozisa III (1479-1425 przed Chr.). Pokonanie koalicji kananejskich książąt wywarło ogromne wrażenie na współczesnych i utwierdziło mocarstwową rolę Egiptu. Wiele wieków później, gdy redagowane były księgi biblijne, Megiddo stało się miejscem śmierci króla judejskiego Jozjasza, który próbował powstrzymać armię faraona Necho II, podążającego na północ, by wesprzeć upadające królestwo Asyrii (609 r. przed Chr.). Pamięć tych wydarzeń legła zapewne u podstaw apokaliptycznej wizji św. Jana, ukazującej Megiddo – Armageddon (Górę Megiddo) jako miejsce eschatologicznej walki sił dobra i zła, jaka ma się rozegrać u kresu czasów. Trudno powiedzieć na ile idee te kształtowały się pod wpływem jeszcze starszych przekazów odnoszących się do wydarzeń z XV wieku przed Chr., które w tak znaczący sposób odcisnęły się na obliczu cywilizacji Wschodu Starożytnego w Późnej Epoce Brązu.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-87111-78-6, 9788387111786
Wydawnictwo: Agade
Stron: 245
dodana przez: AnotherOne

Autor

Pozostałe książki:

Księga wychodzenia za dnia
Wszystkie książki Mirosław Barwik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bitwa pod Megiddo (1457 r. p.n.e.)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bitwa pod Megiddo (1457 r. p.n.e.). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl