Bitwa pod Nikopolis 1396. Ostatnia krucjata

David Nicolle
Bitwa pod Nikopolis 1396. Ostatnia krucjata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przyczyn krucjaty nikopolitańskiej należy doszukiwać się w szybkich podbojach Turków na terenie południowych Bałkanów w drugiej połowie XIV wieku. Węgrzy po nieudanych próbach wywołania powstania antytureckiego na terenach Bułgarii czuli się zagrożeni i spodziewali się odwetu ze strony Turków, co miało bezpośredni wpływ na rozpoczęcie działań wojennych. W skład cesarstwa bizantyjskiego w tym okresie wchodził Konstantynopol (wraz z otaczającymi go, przybrzeżnymi obszarami), południowa Grecja i niektóre północne wyspy na Morzu Egejskim. Niewielkie posiałości państw krzyżowców w Grecji czy Bułgarii rozpadły się na mniejsze królestwa, które szybko znalazły się pod zwierzchnictwem tureckim. Podobny los spotkał słabe państwo Serbów, które rozpadło się wskutek uderzenia Osmanów w środek Bałkanów.  
Tytuł oryginalny: Nicopolis 1396 The Last Crusade
Data wydania: 2011-09-02
ISBN: 978-83-261-0910-2, 9788326109102
Wydawnictwo: Amercom
Seria: Wielkie Bitwy Historii
Kategoria: Historia
Stron: 96
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bitwa pod Nikopolis 1396. Ostatnia krucjata nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bitwa pod Nikopolis 1396. Ostatnia krucjata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl