Bł. Aniela Salawa

Kazimierz Panuś
Bł. Aniela Salawa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Świętość możliwa jest do osiągnięcia w każdym stanie i zawodzie. Dowodzi tego życie, pochodzącej z Sieprawia, bł. Anieli Salawy. Na przełomie XIX i XX wieku była ona służącą w wielu krakowskich domach. Jako tercjarka franciszkańska i członkini Stowarzyszenia Św. Zyty prowadziła głębokie, pełne wyrzeczenia życie wewnętrzne. Pomimo wielu cierpień żyła w głębokim zjednoczeniu z Chrystusem. Obdarzona przeżyciami mistycznymi, spisała je na polecenie spowiednika w Dzienniku. Swoim życiem dowiodła, że nawet najbardziej niepomyślne warunki nie przekreślają szans uświęcenia.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7318-711-5, 9788373187115
Wydawnictwo: WAM

Autor

Kazimierz Panuś Kazimierz Panuś Prezes Polskiego Towarzystwa Teologicznego. Kierownik Katedry Homiletyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Kierownik Katedry Katechetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Pozostałe książki:

Kaznodziejstwo w katedrze krakowskiej. Cz. 1, Od początków do czasów rozbiorów Historia kaznodziejstwa Święta Kinga Bł. Edmund Bojanowski Henryk Lacordaire
Wszystkie książki Kazimierz Panuś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bł. Aniela Salawa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bł. Aniela Salawa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl