Bliskie spotkania z uzależnieniem

Gabor Maté
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Bliskie spotkania z uzależnieniem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

W tej niezwykle aktualnej książce Gabor Maté przygląda się epidemii uzależnień trawiących nasze społeczeństwo. Autor odpowiada na pytanie, dlaczego jesteśmy tak podatni na uzależnienia, oraz wskazuje, co jest potrzebne, aby wyrwać się z ich więzów.

Autor oprowadza nas po „świecie głodnych duchów” prezentując dramatyczne historie swoich pacjentów uzależnionych od narkotyków. Przedstawia syntezę badań nad uzależnieniami, rozwojem mózgu i osobowości. Dzieli się także śmiałymi spostrzeżeniami i nowatorskimi odkryciami.
Dr Maté przeciwstawia się powszechnie panującym poglądom traktującym uzależnienie jako chorobę genetyczną lub indywidualną porażkę moralną. Autor skłania się ku twierdzeniu, że w rzeczywistości jest to przypadek, w którym ludzki rozwój przebiegł nieprawidłowo.

Bliskie spotkania z uzależnieniem to panoramiczne, współczujące i bardzo intymne, a także holistyczne spojrzenie na naturę uzależnień.

Gabor Maté w odważny, mądry i głęboko etyczny sposób łączy osobiste z globalnym, duchowe z medycznym, psychologiczne z politycznym. To uzdrowiciel, którego powinniśmy czcić, a jego książka pojawia się w najbardziej odpowiednim momencie.
Naomi Kleim, autorka No logo i Doktryny szoku

Tytuł oryginalny: In the Realm of Hungry Ghost. Close Encounters with Addiction
Data wydania: 2021-09-29
ISBN: 978-83-8143-726-4, 9788381437264
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategorie: Psychologia, Psychiatria
Stron: 480
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Gabor Maté Gabor Maté
Urodzony 6 stycznia 1944 roku na Węgrzech (Budapeszt)
Gabor Maté jest lekarzem psychiatrą. Przez wiele lat prowadził prywatną praktykę jako lekarz rodzinny, a następnie był zatrudniony na szpitalnym oddziale opieki paliatywnej. Około roku 2000 podjął pracę w przychodni opiekującej się osobami uzależnio...

Pozostałe książki:

Ciało a stres. Jak uniknąć fizycznych kosztów ukrytego stresu Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów Kiedy ciało mówi nie
Wszystkie książki Gabor Maté

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

My, uzależnieni

WYBÓR REDAKCJI
10.01.2022

Bardzo mi polecano wykłady doktora Maté na youtubie, nie oglądałem ich, ale gdy ukazała się jego książka, zaraz ją zakupiłem i przeczytałem. Rzecz traktuje o uzależnionych i uzależnieniach, a sam autor jest od wielu lat lekarzem w ośrodku dla uzależnionych w Vancouver w Kanadzie. Główne przesłanie książki Maté jest następujące: uzależnienie jest ... Recenzja książki Bliskie spotkania z uzależnieniem

@almos@almos × 22

Co tak naprawdę wiecie o uzależnieniu?

13.10.2021

„BLISKIE SPOTKANIA Z UZALEŻNIENIEM. W ŚWIECIE GŁODNYCH DUCHÓW.” Gabor Maté Wydawnictwo Czarna Owca „Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów” to bardzo mądra i trudna książka. Autor opisuje najcięższe przypadki osób uzależnionych od narkotyków z którymi pracował. Gabor w pewnym momencie swojego życia powiedział stop. Zmienił ... Recenzja książki Bliskie spotkania z uzależnieniem

Moja opinia o książce

Opinie

@maniek
2022-09-18
9 /10
Przeczytane
@almos
2022-01-10
10 /10
Przeczytane ebook psychologia
@mommy_and_books
2021-10-13
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bliskie spotkania z uzależnieniem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl