Błogosławiona bądź wyobraźnio – przeklęta bądź!

Batszewa Dagan
Błogosławiona bądź wyobraźnio – przeklęta bądź!
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

 We wstępie do swojego tomiku poezji Batszewa Dagan napisała, że przeżycia z Auschwitz trudno jest opisać prozą. Chciała przekazać swoje doświadczenia czytelnikowi i czuła, że w poezji łatwiej je będzie wyrazić. Wiersze te powstawały po Holokauście, w momentach, gdy autorkę obezwładniały wspomnienia.
Batszewa Dagan skupiła się w swojej poezji nad czymś, o czym się nie mówi, nad sprawami niełatwymi i wstydliwymi. Jej wiersze dla niektórych mogą być wręcz szokujące. Poetka skoncentrowała się bowiem na fizycznych (fizjologicznych) potrzebach, które w obozie stały się dla niej źródłem upokorzenia i poniżenia. Wśród wierszy można zatem znaleźć następujące tytuły: "Osiem na jednej pryczy", "Między setkami nagich kobiet", "Życie z robactwem", "Zupa do mycia włosów", "Modlitwa przy wychodzeniu z toalety" czy "Gotowanie w latrynie".
Zbiór wierszy "Błogosławiona bądź wyobraźnio - przeklęta bądź! Wspomnienia 'Stamtąd'" po raz pierwszy ukazał się w 1997 r. w języku hebrajskim. 
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-60210-99-4, 9788360210994
Wydawnictwo: Auschwitz-Birkenau State Museum
Kategoria: Poezja
Stron: 87
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Batszewa Dagan Batszewa Dagan
Urodzona 8 września 1925 roku w Polsce (Łódź)
Urodzona jako Izabella Rubinstein – izraelska poetka, psycholog i pedagog pochodząca z Polski. Po wkroczeniu Niemców do rodzinnego miasta uciekła do Radomia. Podczas pobytu w getcie radomskim związała się z tajną organizacją młodzieżową Ha-Szomer Ha...

Pozostałe książki:

Gdyby gwiazdy mogly mówić Czika, piesek w getcie Co wydarzyło się w czasie Zagłady
Wszystkie książki Batszewa Dagan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Błogosławiona bądź wyobraźnio – przeklęta bądź!? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Błogosławiona bądź wyobraźnio – przeklęta bądź!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl