Co wydarzyło się w czasie Zagłady

Batszewa Dagan
Co wydarzyło się w czasie Zagłady
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Co wydarzyło się w czasie Zagłady. Opowieść rymowana dla dzieci, które chcą wiedzieć" jest pierwszą z napisanych przez Batszewę Dagan książek, opublikowaną w 1991 roku. Niniejsze wydanie ukazuje się po raz pierwszy w języku polskim. Batszewa Dagan jest świadkiem Holokaustu. Była więźniarką obozu Auschwitz-Birkenau, a następnie obozów Ravensbrück i Malchow. Od czasu zakończenia II wojny światowej poświęciła się pielęgnowaniu pamięci i przekazywaniu wiedzy o wydarzeniach czasu Zagłady. Wielokrotnie powtarza, że o swoich przeżyciach obozowych pragnie opowiadać najmłodszym – jest to dla niej największe wyzwanie. Jako psycholog i wykładowca w seminarium nauczycielskim, stworzyła metodę psychologiczno-pedagogiczną pomagającą w tej szczególnej edukacji. W swoich tekstach (m.in. "Czika, pies w getcie", "Błogosławiona bądź wyobraźnio – przeklęta bądź!", "Gdyby gwiazdy mogły mówić" czy "Dziś płakała mi syrena") opowiada o wydarzeniach okresu Shoah. Jednocześnie mówi w nich o potędze wyobraźni i zakorzenionej w człowieku woli życia. Dają nam one szansę wejrzenia w głąb najtrudniejszych wojennych doświadczeń.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-63806-03-3, 9788363806033
Wydawnictwo: Opera i Filharmonia Podlaska
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 32

Autor

Batszewa Dagan Batszewa Dagan
Urodzona 8 września 1925 roku w Polsce (Łódź)
Urodzona jako Izabella Rubinstein – izraelska poetka, psycholog i pedagog pochodząca z Polski. Po wkroczeniu Niemców do rodzinnego miasta uciekła do Radomia. Podczas pobytu w getcie radomskim związała się z tajną organizacją młodzieżową Ha-Szomer Ha...

Pozostałe książki:

Gdyby gwiazdy mogly mówić Czika, piesek w getcie Błogosławiona bądź wyobraźnio – przeklęta bądź!
Wszystkie książki Batszewa Dagan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Co wydarzyło się w czasie Zagłady nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Co wydarzyło się w czasie Zagłady. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl