Bóg aktor. Romantyczny teatr świata

Paweł Goźliński
Bóg aktor. Romantyczny teatr świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor w oryginalny i rzetelny sposób wskazuje punkty wspólne mistyki religijnej, mistyki współczesnych ruchów teatralnych oraz dramatów mistycznych Juliusza Słowackiego. Książka ta wybiega jednak poza opis klasycznego toposu theatrum mundi, poza dramat romantyczny, a nawet w ogóle poza sztukę romantyzmu i skupia się na Aktorze w "teatrze świata". Dlatego też głównymi bohaterami książki - obok Słowackiego i Calderona - stają się również dwudziestowieczni reformatorzy teatru i gry aktorskiej: Juliusz Osterwa, Ryszard Cieślak i Jerzy Grotowski.
ISBN: 978-83-7453-730-8, 9788374537308
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria

Autor

Paweł Goźliński Paweł Goźliński Paweł Goźliński (ur. 1971) redaktor naczelny "Książek. Magazynu do czytania" i Wydawnictwa Agora. Współzałożyciel (razem z Mariuszem Szczygłem i Wojciechem Tochmanem) Instytutu Reportażu. Były szef "Dużego Formatu", reporterskiego magazynu "Gazety ...

Pozostałe książki:

Jul Dziady Akan. Powieśćo Bronisławie Piłsudskim Gombrowicz. Od „Ferdydurke” do „Kronosu”
Wszystkie książki Paweł Goźliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bóg aktor. Romantyczny teatr świata? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bóg aktor. Romantyczny teatr świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl