Bohater swoich czasów : postać literacka w powojennej prozie polskiej o tematyce współczesnej : wybrane zagadnienia

Hanna Gosk
Bohater swoich czasów : postać literacka w powojennej prozie polskiej o tematyce współczesnej : wybrane zagadnienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera spojrzenie na wybrane przykłady postaci literackich o rysach ludzi współczesnych, które zaistniały w powojennej prozie polskiej. Mieści się ono w aurze końca wielkiej narracji Historii i kompensacyjnie doświadczanej kultury, w aurze inwazji symboli uniwersalnych szukających sobie miejsca między mitem, stereotypem, kiczem. Ukazuje współistnienie różnych, traktowanych jako równoprawne, typów wrażliwości; wzmożone zainteresowanie kategoriami inności, obcości, podstawami bytu człowieka - jego cielesnością, codziennością - ale też fascynację grą form, regułami "reżyserii" ludzkiej opowieści, a nie tylko jej treścią, w przeświadczeniu, iż większą satysfakcję daje przeniknięcie kodu komunikatu niż jego incydentalnej anegdoty, koncentracja uwagi nie tyle na samym obrazie kondycji ludzkiej, ile na zasadach, które pozwalają czytać ją jak swoisty tekst.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-88612-30-5, 9788388612305
Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca - Świat Literacki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bohater swoich czasów : postać literacka w powojennej prozie polskiej o tematyce współczesnej : wybrane zagadnienia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bohater swoich czasów : postać literacka w powojennej prozie polskiej o tematyce współczesnej : wybrane zagadnienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe