Bollywoodzkie noce

Shobhaa De
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Bollywoodzkie noce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Najpopularniejsza hinduska pisarka przedstawia porywającą opowieść o rodzącej się gwieździe Boolywood - zniewalająco urodziwej Aaszy Rani, znanej jako "Ukochanie milionów". Bollywood nie jest odpowiednim miejscem dla Aaszy Rani, wrażliwego dziewczęcia z małego miasteczka. Jednak matka zaciąga ją do Bombaju, do świata wyzysku, gdzie role dostaje się przez łóżko. Lecz gdy Aasza zostaje zdana na własne siły, rozkwita – mimo złośliwości zazdrosnych o swą pozycję sław, intryg alfonsów i gwiazdeczek marzących o klęsce rywalki. Wkrótce poznaje Akszaja Arorę niezwykle popularnego aktora, który odcisnął ślad na Bollywood, ale także w sercu Aaszy. Jednak w branży, w której pozycja zawodowa zależy od seksualnych podbojów, nie ma miejsca na miłość czy zaufanie. Aasza traci niewinność, nie ma w nikim oparcia, wie, że może znaleźć się na bruku równie szybko, jak wspięła się na szczyty sławy. A zapamiętując się w miłości, ryzykuje swą karierę filmową... "Shobhaa Dé wstrząsnęła Indiami – i ich światem literackim – jak żaden inny współczesny pisarz." - The New York Times.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-245-7770-5, 9788324577705
Wydawnictwo: Książnica
Stron: 336

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bollywoodzkie noce

21.11.2012

Żeby dostać rolę w jakimkolwiek filmie, nastoletnia Aasza musiała zawsze oddać się jakiemuś wpływowemu mężczyźnie. Z biegiem lat, gdy już stała się sławna, mieszkała w luksusowym apartamencie, miała służbę, a ludzie na ulicy śpiewali przeboje z jej filmów, to jedno się nie zmieniło. Załatwić sobie rolę można było tylko przez łóżko. Aasza Rani nie b... Recenzja książki Bollywoodzkie noce

Bollywoodzkie noce

17.03.2013

Opis wydawcy skutecznie mnie odstraszał, mam dość słodkich historyjek gdzie po pokonaniu przeciwności stawianych przez okrutny los, wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Na szczęście przełamałam się i dzięki temu z wielką fascynacją przeczytałam historię dziewczyny, zmuszonej przez matkę do sprzedawania własnego ciała w nadziei na rolę w filmie. Matka ... Recenzja książki Bollywoodzkie noce

Moja opinia o książce

Opinie

@ederlezi
2012-11-21
10 /10
Przeczytane

Pozbawia złudzeń o Indiach, których nabiera się, oglądając filmy z Bollywood. Pełna realizmu, ukazuje portret prawdziwych Indii.

| link |
@Honorata77
2013-03-17
8 /10
@Sonali
2012-09-02
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bollywoodzkie noce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl