Borgiowie Cagliostro Heloiza i Abelard

Roberto Gervaso, Régine Pernoud
Borgiowie Cagliostro Heloiza i Abelard
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zestaw 3 książek: Borgiowie Gervaso, Roberto Czasy okrutnych kondotierów, występnych papieży i książąt bez skrupułów Niewiele było w historii nazwisk budzących tak wielką odrazę jak nazwisko Borgiów. W tej rodzinie każdy gotów był zrobić wszystko dla władzy i pieniędzy, toteż współcześni i potomni uczynili z nich potworów zdolnych do wszelkich oszustw i łotrostw. Najważniejsze role w dziejach odegrali: kardynał Rodrigo, późniejszy papież Aleksander VI jego syn Cezar, ambitny i okrutny, pierwowzór słynnego Księcia Machiavellego piękna Lukrecja Borgia, pani o stu twarzach. Roberto Gervaso, włoski pisarz i publicysta, znakomicie rysuje ich sylwetki i odtwarza epokę, w której żyli. Cagliostro Gervaso, Roberto Napisano o nim całą masę książek, pamiętników, listów i artykułów. Potwarcy widzieli w nim fałszerza, oszusta i stręczyciela, apologeci ? człowieka wtajemniczonego, męczennika i świętego. Giuseppe Balsamo (1743-1795) znany również jako hrabia Alessandro Cagliostro, uważany za cudotwórcę włoski lekarz, alchemik, wywoływacz duchów, mason, był najsłynniejszym i najbardziej kontrowersyjnym magiem, jakiego znała historia. Jedni go wielbili, inni ścigali za przestępstwa. Roberto Gervaso, włoski pisarz i publicysta, barwnie opowiada o jego awanturniczym życiu, starając się wyważać opinie i dociec prawdy, na ile jest to możliwe. Heloiza i Abelard Pernoud, Régine On był czterdziestoletnim błyskotliwym filozofem, na którego wykłady przychodziły rzesze studentów, ona miała osiemnaście lat i była jego uczennicą. Stali się jedną z najbardziej znanych par kochanków w kulturze Zachodu, symbolem nieszczęśliwej miłości. Régine Pernoud, znana mediewistka francuska, umiejętnie łączy opowieść o ich dramatycznych losach z subtelną analizą nie zawsze prostych relacji psychologicznych między nimi, znakomicie przy tym odmalowując obyczajowość i umysłowość Francji XII wieku.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-245-7582-4, 9788324575824
Wydawnictwo: Książnica

Autor

Roberto Gervaso Roberto Gervaso
Urodzony 9 lipca 1937 roku we Włoszech (Rzym)
Włoski pisarz i dziennikarz. Przyszedł na świat w Rzymie, ale dzieciństwo spędził w Turynie. W wieku 23 lat rozpoczął pracę w redakcji dziennika "Corriere della Sera". Później był najczęściej tzw. freelancerem współpracującym m.in. z "Il Messaggero"...

Pozostałe książki:

Borgiowie Casanova Bracia przeklęci : historia masonerii Cagliostro
Wszystkie książki Roberto Gervaso

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Borgiowie Cagliostro Heloiza i Abelard nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Borgiowie Cagliostro Heloiza i Abelard. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl