Cagliostro

Roberto Gervaso
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Cagliostro
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Napisano o nim całą masę książek, pamiętników, listów i artykułów. Potwarcy widzieli w nim fałszerza, oszusta i stręczyciela, apologeci – człowieka wtajemniczonego, męczennika i świętego. Giuseppe Balsamo (1743-1795) znany również jako hrabia Alessandro Cagliostro, uważany za cudotwórcę włoski lekarz, alchemik, wywoływacz duchów, mason, był najsłynniejszym i najbardziej kontrowersyjnym magiem, jakiego znała historia. Jedni go wielbili, inni ścigali za przestępstwa. Roberto Gervaso, włoski pisarz i publicysta, barwnie opowiada o jego awanturniczym życiu, starając się wyważać opinie i dociec prawdy, na ile jest to możliwe.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-250-0028-8, 9788325000288
Wydawnictwo: Książnica
Seria: Biografie Sławnych Ludzi
Stron: 264
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Roberto Gervaso Roberto Gervaso
Urodzony 9 lipca 1937 roku we Włoszech (Rzym)
Włoski pisarz i dziennikarz. Przyszedł na świat w Rzymie, ale dzieciństwo spędził w Turynie. W wieku 23 lat rozpoczął pracę w redakcji dziennika "Corriere della Sera". Później był najczęściej tzw. freelancerem współpracującym m.in. z "Il Messaggero"...

Pozostałe książki:

Borgiowie Casanova Bracia przeklęci : historia masonerii Borgiowie Cagliostro Heloiza i Abelard
Wszystkie książki Roberto Gervaso

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Cagliostro nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@basiaa
2013-01-03
10 /10
Przeczytane

Roberto Gervaso to doskonały pisarz , który niezmiernie zajmująco potrafi zainteresować czytelnika biografiami niezwykłych ludzi.Taką nietuzinkową postacią jest tytułowy bohater.Tak naprawdę nazywał się Giuseppe Balsamo i był synem kupca , urodzonym w Palermo w XVIII wieku.Wywodził się z nizin społecznych i początkowo prowadził nędzne życie.Był oszustem , fałszerzem listów , złodziejem , nałogowym kłamcą , a także stręczycielem swojej własnej żony.Co jednak go odznaczało , to wiara we własne nieprzeciętne , nadprzyrodzone zdolności.I rzeczywiście temu prowadzącemu początkowo awanturniczy żywot człowiekowi udało się zmienić swe życie o 180 stopni.Po odwiedzeniu Azji i Egiptu wraca w glorii i chwale już jako hrabia Alessandro Cagliostro , jako wielki mag , alchemik , uzdrowiciel , nekromanta , a także Wielki Mistrz jednego z odłamów Wolnomularstwa.Sam tworzy wolnomularstwo egipskie. Odwiedza niemal wszystkie kraje europejskie.Podejmowany jest przez najbogatszą arystokrację i ówczesnych władców.Do dnia dzisiejszego nie można wyjaśnić fenomenu tego człowieka , którego bez mała 10 lat otaczano czcią i uwielbieniem.Niestety miał też wrogów i to przy ich udziale , jak i własnej zony uznany został za heretyka przz Święte Oficjum i skazany na dożywotnie więzienie. Świetna książka , ukazująca bardzo ciekawie losy tego niezwykłego człowieka.Polecam !!!

| link |
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Cagliostro. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl