Bracia syjamscy z san diego

Janusz Krasiński
Bracia syjamscy z san diego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dwóch szesnastolatków z warszawskiego Mariensztatu, których drogi życia rozeszły się wskutek wojny, odnajduje się przez Internet. Pierwszy, nigdy nie był w Stanach Zjednoczonych, drugi mieszka w San Diego. Zaprasza kolegę. Czy po przeszło pół wieku poznają się i czy okażą się równie bliscy? Niegdyś, za niemieckiej okupacji, obaj byli czynni w ruchu oporu, czy teraz nie stanowią dla siebie zagrożenia? Nic o sobie nie wiedzą. Co robili w czasach komunizmu, kim wówczas byli? Ale tu w Ameryce to bez znaczenia, jedno jest ważne - stanowią sensację. Sześćdziesiąt dwa lata rozłąki to jest rekord! Udzielają wywiadów prasie, opowiadają dziennikarzom swoje życiorysy. Nie zawsze z sobą pogodzeni przemierzają okolice SanDiego: parki wodne z delfinami, orkami, plaże nad oceanem, gdzie spacerowała Helena Modrzejewska, rezerwat Indian. Kolega z Polski przeżywa szok zderzenia nieprzystających do siebie światów.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-60940-92-1, 9788360940921
Wydawnictwo: Arcana

Autor

Janusz Krasiński Janusz Krasiński
Urodzony 5 lipca 1928 roku w Polsce (Warszawa)
Janusz Andrzej Krasiński, właściwie Janusz Krasny-Krasiński – polski prozaik, dramatopisarz, reportażysta, autor słuchowisk radiowych i adaptacji teatralnych. Ojciec Grzegorza Krasińskiego, oszczepnika.

Pozostałe książki:

Niemoc Klucze do zdarzeń. Wybór reportaży z Polski i o Polsce Krzak gorejący. Dramaty Gdybyś poszedł pierwszy... Na stracenie
Wszystkie książki Janusz Krasiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bracia syjamscy z san diego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bracia syjamscy z san diego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl