Przed agonią

Janusz Krasiński
Przed agonią
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka ta jest powieścią opartą na osobistych przeżyciach autora. Janusz Krasiński urodził się w Warszawie w 1928 roku. Członek Szarych Szeregów (AK). W czasie Powstania wywieziony do Oświęcimia, następnie do Dachau. Po powrocie do kraju został oskarżony o działalność szpiegowską na rzecz Amerykanów i skazany na piętnaście lat więzienia, z czego odsiedział dziewięć w więzieniach na warszawskim Mokotowie, Rawiczu, Wronkach. Zwolniony na mocy amnestii w 1956 roku, uniewinniony w 1998 roku przez Sąd Najwyższy (Izba Wojskowa). Wybitny prozaik i dramaturg. Dwie spośród jego sztuk Śniadanie u Desdemony " i "Czapa " grane były z powodzeniem od Paryża po Moskwę. Autor powieści "Haracz szarego dnia ", "Wózek ", "Syn Wallenroda " oraz zbiorów opowiadań, reportaży, a także słuchowisk (emisje m.in. w BBC, w holenderskim radiu Hilversum, w Japonii). Laureat licznych nagród m.in. St. Piętaka za "Wózek " (1967), Fundacji Władysława i Nelli Turzańskich za "Na stracenie " (Toronto, 1993)."
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-89243-13-3, 9788389243133
Wydawnictwo: Arcana
Nagrody: Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza (Zwycięzca)
Kategoria: Powieść polska
Stron: 534

Autor

Janusz Krasiński Janusz Krasiński
Urodzony 5 lipca 1928 roku w Polsce (Warszawa)
Janusz Andrzej Krasiński, właściwie Janusz Krasny-Krasiński – polski prozaik, dramatopisarz, reportażysta, autor słuchowisk radiowych i adaptacji teatralnych. Ojciec Grzegorza Krasińskiego, oszczepnika.

Pozostałe książki:

Klucze do zdarzeń. Wybór reportaży z Polski i o Polsce Bracia syjamscy z san diego Gdybyś poszedł pierwszy... Krzak gorejący. Dramaty Na stracenie Niemoc Przed agonią Twarzą do ściany Wózek
Wszystkie książki Janusz Krasiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przed agonią nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Przed agonią. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat