Branka Cyganów

Ludwik M. Kurnatowski
Branka Cyganów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Historia rodzinnego dramatu. Upalne lato 1921 roku dało się we znaki wielu mieszkańcom Łodzi, którzy z ochotą wyjeżdżali na prowincję. Żona Sztenberga wraz z dziećmi wybrała się do tartaku rodziców w Sieradzu. Pewnego razu dziewięcioletnia córka Sztenbergów Estera przybiega do domu dziadków z informacją o zbliżającym się taborze cygańskim. Niedługo później dziewczynka znika bez śladu. Jej poszukiwania przecinają nieoczekiwane zwroty akcji, a finał może okazać się wielkim zaskoczeniem.

Opowiadanie kryminalne oparte na faktach. Wieloletni nadkomisarz Policji Śledczej Ludwik Kurnatowski dzieli się z czytelnikami wspomnieniami z pracy. Zdradza, jakimi prawami rządził się ówczesny świat kryminalny i kim byli jego przedstawiciele

Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi.
Data wydania: 2020
ISBN: 978-87-26-42595-6, 9788726425956
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Saga Egmont
Stron: 30
dodana przez: oliwa

Autor

Ludwik M. Kurnatowski Ludwik M. Kurnatowski
Urodzony w 1868 roku w Polsce
Ludwik Marian Kurnatowski herbu Łodzi – wysoki urzędnik Policji Państwowej, pisarz. W służbie śledczej był jeszcze na długo przed I wojną światową. W 1905 kierownik Kancelarii Urzędu Śledczego w Warszawie (wcześniej referent tamże). W 1910 prowad...

Pozostałe książki:

Sprawy kryminalne II RP Sprawy kryminalne sprzed 1918 r. Zagadkowi Milionerzy Samochodowa banda Kłaka Niebieskie ptaki Warszawy
Wszystkie książki Ludwik M. Kurnatowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Branka Cyganów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oliwa
2020-08-21
Przeczytane Polska Kryminały

Tania sensacja z dwudziestolecia międzywojennego. Cyganie-kanibale i Żydzi, którzy nie kochają wystarczająco mocno swoich dzieci. Czuć ducha epoki.

Autor – przedwojenny policjant, jego współpracownik również. Gdyby jakiś zdolny pisarz zabrał się za ich życiorysy, mogłaby na ich podstawie powstać niezła powieść.

{}× 16 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Branka Cyganów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl