Buba córka Belzebuba

Kalina Jerzykowska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Buba córka Belzebuba
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kim jest tytułowa bohaterka trzeciej i ostatniej części Upiornych przygód Koszmariusza i Horroraty – nie zdradzimy. Obiecujemy za to wirujące stoliki, splamiony krwią testament, tajemnicze portrety, zatopione szkielety, kolejne wcielenia doktora Ben Gali i… ostateczne rozwiązanie wszystkich tajemnic rodów Wyrwidębskich, von Knotte’ów i Cebulów. Klejnoty hrabiny Ingeborgi też się w końcu znajdą.
Data wydania: 2013-06-26
ISBN: 978-83-7672-232-0, 9788376722320
Wydawnictwo: Literatura
Cykl: Upiorne przygody Koszmariusza i Horroraty, tom 3
Seria: TO LUBIĘ z nietoperzem
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 184

Autor

Kalina Jerzykowska Kalina Jerzykowska Jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Po studiach krótko pracowała w szkole oraz Łódzkim Domu Kultury, później w łódzkim radiu, w redakcji rozrywki współtworząc popularny niegdyś „Program z dywanikiem” oraz współpracuj...

Pozostałe książki:

Opowiadania z dreszczykiem Buba córka Belzebuba Czarownice są wśród nas Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze Gramy w zielone. Ekoteatrałki szkolne, domowe i plenerowe Na psa urok! Opowiadania o psach Opowiadania z kluczem W moim ogrodzie mieszka czarodziej Widma z ulicy Wydmowej 13. skrytka Ciocia Rose i złote żołędzie Daj się lubić! Dwórki królowej Bony Kantor wymiany liter Mucha pod Grunwaldem i inne historyjki historyczne cz.1 Mucha pod Grunwaldem i inne historyjki historyczne cz.2 Opowiadania o zwierzętach Opowiadania wigilijne Pasażer nie z tej ziemi Pluszcz i dzwoniec przy mikrofonie, czyli jak zrobić w szkole teatr na stole Skarb fabrykanta czyli tuzin teatrów Felka Molierka Teatrałki Tuwimowo Wiersze trochę zakręcone Łzy konika polnego. Anegdoty z peerelem w t(y)le
Wszystkie książki Kalina Jerzykowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Buba córka Belzebuba nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@sandrajasona
@sandrajasona
2020-02-04
10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 Dzieci, młodzież

 
Trzecia część serii o Honoracie i przygodach jej grona znajomych. Tym razem mamy tajemniczy testament, portrety, zaginione klejnoty, zatopione szkielety. 
Autorka umiejętnie wpisuje wojnę trojańską, historie miasta, inne legendy, dla dzieciaków chłonnych przygód będzie to przyczynek do poszukiwania podobnych książek. Plusem też opisy możliwości pracy i działania w świecie swojego miasta/regionu, może to też spowoduje, że dzieciaki zapragną iść do muzeum, izby regionalnej czy chociażby biblioteki. Akcja goni akcję, bohaterowi są tajemniczy i znów mamy zbirów, nieodgadnione i pełne humoru ciotki, policjantów i złodziei, wszyscy są bardzo dobrze opisani, nie sposób się nudzić – tajne przejścia, znaki i zagadkowe duchy. Nie powinnam się powtarzać, ale cała seria idealna dla maluchów, dawno nie czytałam tak idealnie skrojonego, pełnego humoru z przygodami i historią utworu. 

× 12 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Buba córka Belzebuba. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Widma z ulicy Wydmowej
Widma z ulicy Wydmowej
Kalina Jerzykowska
8/10
Wakacje... Nie ma to jak powałęsać się trochę po okolicy... Nie ma to jak ciachnąć nieco gąszczu mac...
Ciocia Rose i złote żołędzie
Ciocia Rose i złote żołędzie
Kalina Jerzykowska
Zagubione klejnoty, prowincjonalne muzeum pełne skarbów, tajemnicze zacieki na suficie, szkatułka z...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl