Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu

Elizabeth Ives Field
Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nie ma dwojga takich samych dzieci z autyzmem – trudności związane z komunikacją przejawiane przez osoby ze spektrum autyzmu mogą być bardzo różnorodne. Aby zapewnić dziecku odpowiednie wsparcie, przede wszystkim należy trafnie rozpoznać, jakie umiejętności są dla niego osiągalne na danym etapie rozwoju oraz będą przydatne w codziennym życiu – zarówno w dzieciństwie, jak i później, kiedy dorośnie.

Niniejsza książka pomoże logopedom, terapeutom, nauczycielom i rodzicom dzieci z autyzmem dostosować sposób postępowania do osoby.

Autorka dzieli się ekspercką wiedzą zgromadzoną podczas wieloletniej pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Dzięki przedstawieniu przypadków chłopców i dziewczynek na różnych etapach rozwoju mowy czytelnik łatwiej określi, jakie cele i strategie będą najkorzystniejsze dla konkretnego dziecka:
- niemówiącego
- posługującego się umiarkowanie funkcjonalną mową
- przejawiającego echolalię
- z wysoko rozwiniętą mową i bogatym słownictwem, ale mającego trudności z uchwyceniem metafor językowych, zrozumieniem intencji rozmówcy lub interpretacją usłyszanych żartów.
Tytuł oryginalny: Building Communication and Independence for Children Across the Autism Spectrum. Strategies to Address Minimal Language, Echolalia and Behavior
Data wydania: 2023-03-18
ISBN: 978-83-8309-247-8, 9788383092478
Wydawnictwo: Harmonia
Kategoria: Logopedia
Stron: 220
dodana przez: Vernau

Autor

Elizabeth Ives Field Elizabeth Ives Field Elizabeth Ives Field ma ponad 40 lat doświadczenia w terapii logopedycznej dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pracowała w szkołach, ośrodkach terapeutycznych, prywatnych domach, na uniwersytecie, a także prowadziła prywatną praktykę. Koncent...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl