Buntownicy

Lynne Olson
Buntownicy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowa, porywająca, opowiedziana z dziennikarską pasją i zacięciem historyczna książka autorki ?Sprawy honoru". ?Buntownicy" to nadzwyczajna opowieść o politycznej odwadze w niebezpiecznych czasach? jak Churchill przejął władzę i uratował Anglię. Napisana jak polityczny dreszczowiec. Są tu bohaterowie, łajdacy i romans. Pasjonująca i wciągająca jak ?Sprawa honoru?. 7 maja 1940. Izba Gmin rozpoczęłe decydującą debatę. Na szali była przyszłość rządu premiera Neville Chamberlaina i Wielkiej Brytanii ? a może nawet całego świata. ?Buntownicy? Lynne Olson to dramatyczna opowieść, jak doszło do tej debaty i jak garstka posłów z Partii Konserwatywnej przeciwstawiła się defetystycznej polityce Chamberlaina, który usiłował ułagodzić Hitera. Buntownicy zmusili premiera do dymisji. Niektórzy historycy lekceważąco traktują ?lipną wojnę?, która trwała przed tym punktem zwrotnym ? od września 1939 roku, kiedy Wielka Brytania i Francja wypowiedziały Niemcom wojnę, do maja 1940 roku, kiedy Winston Churchill został premierem ? jako czas wyczekiwania i niezdecydowania, ale Olson nie popełnia tego błędu. Szczegółowo i żywo opisuje narastające wzburzenie społeczeństwa, w miarę jak Anglicy uświadamiali sobie, że są bardzo źle przygotowani do konfrontacji z Hitlerem, a ich podstawowe obywatelskie swobody są poważnie zagrożone. Powoli odkryli, że są wśród nich dzielni politycy, gotowi zaryzykować polityczne samobójstwo i stanąć na czele buntu przeciw polityce rządu Chamberlaina ? Harold Macmillan, Robert Boothby, Leo Amery, Ronald Cartland, lord Robert Cranborne i inni. To byli ?uprzykrzeni młodzi ludzie?. Polityczny i ludzki dramat, jaki rozegrywał się w parlamencie i w całym kraju, gdy Wielka Brytania stanęla niemal samotnie w obliczu faszystowskiego zagrożenia, był czymś naprawdę niezwykłym, a opowieść Olsen o tych wydarzeniach jest wspaniałym źródłem inspiracji. Podniecające sceny walki w Izbie Gmin przeplatają się z opisami politycznych intryg i zakulisowych rozgrywek.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-60532-12-6, 9788360532126
Wydawnictwo: AMF

Autor

Lynne Olson Lynne Olson
Urodzona 19 sierpnia 1949 roku w USA (Honolulu, Hawaje)
Lynne Olson to amerykańska pisarka, historyk i dziennikarka.

Pozostałe książki:

A question of honor Chłopcy Murrowa Wyspa ostatniej nadziei Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski: zapomniani bohaterowie II wojny światowej
Wszystkie książki Lynne Olson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Buntownicy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Buntownicy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl