Byłam dzieckiem autystycznym

Temple Grandin
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Byłam dzieckiem autystycznym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

O ile wiem, jest to pierwsza książka napisana przez wyleczonego autystę. Charakteryzująca Temple zdolność przedstawienia swoich najskrytszych lęków i uczuć oraz umiejętność objaśnienia własnego sposobu myślenia dają czytelnikowi wgląd w autyzm, jaki niewielu ludzi może osiągnąć.

Fascynująca opowieść – nigdy dotąd nie słyszałem podobnej. Niewątpliwie zainteresuje rodziców i profesjonalistów, stykających się na co dzień z autyzmem lub zachowaniami typu autystycznego

W tej książce najbardziej fascynujące jest to, iż autorka potrafi doskonale odtworzyć niektóre fragmenty swojego wczesnego dzieciństwa. W sposób skrupulatny i dokładny opisuje to, co działo się, gdy miała pięć czy sześć lat. Wiedza, którą posiadała w chwili pisania książki pozwoliła jej bardzo trafnie wyłapać wszystkie swoje zachowania autystyczne i zwrócić na nie uwagę czytelnika. Opisy zabaw, stosunek Temple do innych ludzi, pozwoliły mi zrozumieć sposób myślenia, odczucia dziecka autystycznego. Autorka poprzez opisanie swojego życia wyjaśnia czytelnikowi, co tak naprawdę myśli dziecko autystyczne. Historia opisana w tej książce jest tak niezwykła, że aż trudno w nią uwierzyć. Każdy problem, który poruszyła Temple jest godny zainteresowania i zastanowienia się nad sposobem rozwiązania go. Metody, które stosowała autorka podczas walki ze swoją chorobą powinny być dla rodziców i opiekunów dzieci autystycznych przewodnikiem podczas szukania odpowiedniej metody leczenia. Osoby zainteresowane formami terapii dzięki tej książce mogą poznać metody, które pomogły Temple wkroczyć do rzeczywistego świata i stać się kobietą sukcesu.

Data wydania: 1995
ISBN: 978-83-01-11560-9, 9788301115609
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 124
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Byłam dzieckiem autystycznym? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@BarbaraMaster
2020-10-24
8 /10
Przeczytane Niepełnosprawość, choroba Biblioteczka pedagoga

Bardzo dobra książka, którą powinien przeczytać każdy kto planuje pracować lub już pracuje z osobami autystycznymi!
Jedną z refleksji, która po raz kolejny mi się nasuwa to to aby nie skreślać, nie skazywać dziecka autystycznego na porażkę tylko z powodu jego choroby i trudności jakie wykazuje.
Ta refleksja odnosi się nie tylko do dzieci i dorosłych osób z autyzmem, ale do wszystkich osób mających jakieś schorzenia, trudności.
,,Stojąc na szczycie podejdź do następnego progu."

| link |
MA
2012-08-24
10 /10
Przeczytane
@silverraven
2011-02-05
8 /10
Przeczytane Książka/Film (ekranizacje, adaptacje itp.) Z życia innych.. (Autobiografie/Biografie/Wywiady)

Cytaty z książki

O nie! Książka Byłam dzieckiem autystycznym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl