Byłem gorylem Gomułki i Gierka

Stanisław Sątowicz
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Byłem gorylem Gomułki i Gierka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W słynnym, hollywoodzkim filmie „Na linii ognia” agent grany przez Clinta Eastwooda urasta do roli herosa, który w pojedynkę ratuje życie swojego prezydenta. Kapitan Stanisław Sątowicz, rocznik 1939, oficer Biura Ochrony Rządu w latach 60 i 70 ubiegłego wieku, nigdy nie aspirował do roli bohatera. Od lat namawiany na zwierzenia, za wszelką cenę unikał kontaktu z mediami. W końcu zdecydował się opowiedzieć swoją historię. To on był osobistym ochroniarzem Władysława Gomułki, a później Edwarda Gierka. To on poznawał tajemnice peerelowskich dygnitarzy. Tych, co miały nigdy nie wyjść poza wąski krąg wtajemniczonych. To on nadstawiał głowę za polskich ministrów i premierów, kiedy brali udział w oficjalnych spotkaniach i kiedy wieczorami uciekali do nocnych klubów w miastach zachodniej Europy. Ten przystojny, postawny, młody mężczyzna stojący na słynnym zdjęciu z Gomułką (8 września 1968 rok, Stadion Dziesięciolecia, dożynki) to właśnie kapitan Sątowicz. Obaj patrzą na przeciwległą stronę widowni, na której płonie Ryszard Siwiec. Książka jest barwnym zapisem pracy i życia na linii ognia w warunkach komunistycznego państwa, oryginalnym, niepowtarzalnym portretem najsłynniejszych polityków PRL opisanym piórem i pamięcią ich „cienia”. Jest też próbą osobistego rozliczenia z państwem, któremu służył i które go zawiodło.  
Data wydania: 2019-06-17
ISBN: 978-83-65411-32-7, 9788365411327
Wydawnictwo: Fabuła Fraza
Stron: 256
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Goryl poniżej oczekiwań

{} WYBÓR REDAKCJI
9.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po “Byłem gorylem Gomułki i Gierka” sięgałem z wielkim zaciekawieniem, nie mając co prawda pojęcia o autorze tej książki – Stanisławie Sątowiczu. Spodziewałem się odartego z wszechobecnej dziś mitologizacji tamtych czasów opisu smaczków i kulisów pełnienia, jak mi się zdawało, strategicznej i elitarnej służby ochrony najważniejszych osób w Państwi... {} Recenzja książki Byłem gorylem Gomułki i Gierka

Moja opinia o książce

Opinie

KR
2019-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Byłem gorylem Gomułki i Gierka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe