Cesarskie cięcie

Dariusz Kaźmierczak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Cesarskie cięcie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Rzecz dzieje się w małym, powiatowym szpitalu, w środowisku lekarskim, w którym korupcja i brak zasad są równie wielkie jak w wielkich miastach. W powieści przeplatają się losy młodego, ambitnego ginekologa – Bogdana Kaszuby, który marzy o stanowisku dyrektora szpitala z losem jego atrakcyjnej pacjentki – Iwony Bukowskiej, która bezskutecznie stara się począć dziecko. W ich życie na skutek szeregu zbiegów okoliczności wplątuje się były funkcjonariusz służby bezpieczeństwa – Adam Bień, który prowadzi własne śledztwo i odkrywa tajemnice, o których sami zainteresowanie nie mają pojęcia. Precyzyjnie układane życiowe scenariusze legną w gruzach, a szereg wydarzeń wymknie się spod kontroli bohaterów odsłaniając ciemne strony ich charakteru. Opowieść o najsilniejszych pragnieniach ludzkich – posiadaniu władzy, stanowiska, pieniędzy, dziecka – dla osiągnięcia których ludzie potrafią zagłuszyć w sobie zasady moralne, uczciwość, lojalność wobec przyjaciela, a nawet zapomnieć o przysiędze lekarskiej. Bohaterowie wybierają drogę, z której nie ma odwrotu. Świat lekarski w powieści przedstawiony został w sposób niedostępny zwykle dla pacjentów. Wprowadzenie nowoczesnych i nie zawsze do końca przebadany technologii i nowinek medycznych, który dla niektórych pacjentów kończy się zgonem, szokuje, ale jednocześnie uświadamia, ze życie ludzkie czasem jest mniej warte dla korporacji, które dla swoich celów nie zawahają się skorumpować sfrustrowanych lekarzy. Całej historii smaku dodaje fakt, że autorem powieści jest lekarz.
Data wydania: 2008-06-12
ISBN: 978-83-60186-70-1, 9788360186701
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: BRANTA Oficyna Wydawnicza
Kategoria: Poezja polska
Stron: 282

Autor

Dariusz Kaźmierczak Dariusz Kaźmierczak
Urodzony w 1960 roku w Polsce (Ozorków)
Doktor Dariusz Kaźmierczak ma 60 lat, pochodzi z Ozorkowa, ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Łodzi, w 1987 roku przyjechał do pracy do Włoszczowy i już w niej został na stałe. Przez wiele lat pracował w szpitalu, pogotowiu i przychodni....

Pozostałe książki:

Przepustka do raju Dorwać drozda Nie zamykaj oczu
Wszystkie książki Dariusz Kaźmierczak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Cesarskie cięcie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@domino0026
2011-08-24
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Cesarskie cięcie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl